X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Józef Broda: ja mam swój obyczaj

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 16:45
Józef Broda, legendarny muzyk, budowniczy instrumentów, pedagog i społecznik, opowiadał  w "Źródłach" o kolędowaniu w Beskidzie Śląskim, ilustrując swoje klimatyczne opowieści grą na skrzypcach i śpiewem.
Audio
  • Józef Broda opowiada o kolędowaniu w Beskidzie Śląskim (Dwójka/Źródła)
Józef Broda
Józef BrodaFoto: Kuba Borysiak

Broda niezwykle filozoficznie rozwodził się nad utrwalaniem zwyczajów w dzisiejszej rzeczywistości:

- Nie tylko idzie o pokazanie, ale również "nabicie" tego obrazu w czas, który nie da się szybko wypłukać. To jak stempel kulturowego zapisu. Stemplem nowego zapisu jest np. Święty Mikołaj, amerykański krasnoludek - opowiadał Józef Broda. - Mogę świadomie działać, nie muszę walczyć ze światem, z panglobalizmem. Nie boję się panglobalizmu, ale mogę światu powiedzieć: No, bardzo dobrze, masz hamburgera, masz cheeseburgera i coca-colę, a ja mam pieczone ziemniaki na blasze. Ja mam swój obyczaj.

- Musi być do życzenia dołączone zadośćuczynienie, bo nie będę śpiewał ciotko i wujcu, jak macie telewizor otwarty. Albo jo, albo to. To jest gotowość do przyjęcia życzeń i gotowość do ich wyśpiewania. U sąsiada nie poradzą, bo telewizora nie wyłączyli. Będzie izba ominięta, nie przyszli - mówił znakomity artysta Józef Broda.

Więcej opowieści Józefa Brody o kolędowaniu w Beskidzie Śląskim w naszym nagraniu. Zapraszamy do odsłuchania tych barwnych opowieści.

***

Tytuł audycjiŹródła

Prowadził:  Piotr Kędziorek

Gość: Józef Broda (muzyk, budowniczy instrumentów, pedagog i  społecznik)

Data emisji: 28.12.2018

Godzina emisji: 15.15

gs/at

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak