X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kapela Maliszów: "Wiejski dżez" jest popisem

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2019 18:00
- Trudno jest powstrzymać Kacpra w jego szaleństwie na skrzypcach i Zuzię tak samo. Istnieje między nami środek, gdzie spotyka się stare i nowe pokolenie i próbuje zrobić coś nowego, twórczego – mówił w Źródłach Jan Malisz.
Audio
  • Wywiad z Kapelą Maliszów po nagraniu płyty "Wiejski dżez" (Dwójka/Źródła)
Kapela Maliszów, zwycięzcy konkursu na Folkowy Fonogram Roku 2017.
Kapela Maliszów, zwycięzcy konkursu na Folkowy Fonogram Roku 2017.Foto: Wojciech Kusiński PR

- To co robimy to marsz po wytyczonej ścieżce. Mamy większe doświadczenia i dzieci są już bardziej dojrzałe muzycznie. Wiele występowaliśmy i jesteśmy ograni. Nagrywamy własne utwory, oprócz kilku tradycyjnych. Główny korzeń trzyma nas  przy tradycji. Są tu kompozycje zarówno Kacpra jak i moje. Moje są bardziej tradycyjne i troszkę się ścieramy, bo Kacper wybiega do przodu i dużo improwizuje - robi formę sztuki na bazie tradycji – powiedział o pracy przy ostatniej płycie swojego zespołu Jan Malisz – proste melodie nie przemawiają do Kacpra i Zuzi, lubią rzeczy skomplikowane. W trasie, gdy gra się ciągle to samo, muzyk się troszkę psuje, jest zmęczony i zaczyna mniej uważnie grać. Nudzi się mu muzyka, bo ileż można grać te same utwory. Tutaj gramy nowe i inspirujemy się wzajemnie. Porozumienie na poziomie genów nam bardzo pomaga.

- Na tej płycie sugeruję, jako skrzypek, pewien kierunek w który chciałbym się udać w mojej  późniejszej karierze, jeśli taka będzie – powiedział Kacper Malisz – Jazz jest tym, co mnie kręci, muzyka tradycyjna ma swoje zasady i prawa, których łamać nie wolno. Można ją za to traktować jako bazę.

- Było bardzo trudno, mieliśmy trzy dni bardzo intensywnej pracy, daliśmy z siebie wszystko – podsumowała prace zespołu przy płycie "Wiejski dżez" Zuzia Malisz.

 Zapraszamy do posłuchania całości wywiadu z Kapelą Maliszów i muzyki z ich ostatniej płyty.

***

Tytuł audycjiŹródła

Prowadziła: Magdalena Tejchma

Goście:  Jan Malisz , Zuzanna Malisz i Kacper Malisz (Kapela Maliszów)

Data emisji: 20.01.2019

Godzina emisji: 15.15

gs


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak