Premiera złotej płyty, złotej Kapeli Romana Wojciechowskiego

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2023 16:01
Czy płyta może być złota jeszcze przed premierą? Ależ tak! Pod warunkiem, że jest to płyta Romana Wojciechowskiego!
Audio
Kapela Romana Wojciechowskiego
Kapela Romana WojciechowskiegoFoto: Czarli Bajka/Muzyka Zakorzeniona

“Takiej kapeli jak nasza nie ma, nie było i nie będzie!” z tym entuzjastycznym stwierdzeniem Romana Wojciechowskiego zgodzi się każdy, kto choć raz zatańczył do muzyki zespołu lub podziwiał tłum tancerzy niepozwalających kapeli Wojciechowskiego zejść ze sceny! Stylowość wykonania tradycyjnych melodii opoczyńskich, świetne zgranie muzykantów i bogaty repertuar zapewniają Kapeli Romana Wojciechowskiego niesłabnące powodzenie wśród miłośników tradycyjnego tańca i muzyki zarówno na wsi, jak i w mieście.

WIĘCEJ:

Wojciechowski, jeden z najwybitniejszych skrzypków regionu opoczyńskiego, utytułowany muzyk - weteran (i wielokrotny laureat) Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych, uhonorowany Nagrodą im. Oskara Kolberga i Nagrodą Muzyka Źródeł. Artysta urodził się w 1949 roku w Ciebłowicach Dużych, obecnie mieszka w Tomaszowie Mazowieckim. Pochodzi z rodziny uzdolnionej muzycznie: ojciec grał na organkach ustnych i śpiewał, dziadek prowadził śpiewy przy zmarłych i podczas pielgrzymek do Częstochowy, wuj grał na bębnie w kapeli z akordeonistą Stanisławem Kościechą i skrzypkiem Władysławem Kosylakiem. 

Na pierwszą płytę zespołu, wydaną przez fundację Muzyka Zakorzeniona, złożyły się melodie nagrane w studiu oraz w naturalnym kontekście tanecznej zabawy.

WIECEJ:

 

***

Tytuł audycji: Źródła 

Prowadziła: Aleksandra Faryńska

Data emisji: 27.09.2023

Godzina emisji: 15.15