Festiwalowe pocztówki muzyczne

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2024 08:00
W dzisiejszych Źródłach usłyszeliśmy relacje z festiwali w Rudolstadt i Swołowie. Poznaliśmy także jedną ze zwyciężczyń tegorocznego OFKiŚL.
Audio
  • Sukces Krystyny Hoduń w kazimierzu (Dwójka/Źródła)
  • Czym jest święto muzyki w Rudolstadt? Opowiada Bernhard Hanneken (Dwójka/Źródła)
  • Suferi na festiwalu w Rudolstadt (Dwójka/Źródła)
Rudolstadt i Swołowo
Rudolstadt i SwołowoFoto: mat. promocyjne

Magda Tejchma podsumowała Festiwal EBU w Rudolstadt, o którym opowiadali no. jego dyrektor artystyczny Bernhard Hanneken, który przybliżył warunki niemieckiej folkowej i tradycyjnej sceny muzycznej.

Wielki sukces odnieśli tam muzycy z zespołu Suferi -Baliśmy się, jak odbiorą naszą muzykę, ale miałem nadzieję, że muzyka Suferi im się spodoba, bo ta muzyka to wielki ładunek emocjonalny, i choć może nie najłatwiejsza w odbiorze, to jednak z energią i jasnym przesłaniem, które niemiecka publiczność zrozumiała. My chcemy oddać ducha muzyki tradycyjnej  i transowość, ale za pomocą nowoczesnych środków wyrazu. Chyba zostaliśmy zrozumieni - kometował Kacper Malisz. Muzycy byli też pod wrażeniem święta muzyki, które obchodzono w Rudolstadt.


Suferi i Zuzanna Malisz Rudolstadt 2024 Suferi i Zuzanna Malisz Rudolstadt 2024

Spotkaliśmy się także z Krystyną Hoduń - śpiewaczką z Rozkopaczewa na Lubelszczyźnie, która na festiwalu w Kazimierzu otrzymała jedną z pierwszych nagród w swojej kategorii.

***

***

Tytuł audycji: Źródła 

Prowadziła: Aleksandra Stec

Data emisji: 8.07.2024

Godzina emisji: 15.15