Marco Mezquida, muzyczna iluminacja z Hiszpanii

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2022 08:00
Marco Mezquida jest jednym z najwspanialszych i najbardziej obiecujących artystów na muzycznej hiszpańskiej scenie, a krytycy wieszczą mu podbicie każdej możliwej do wyobrażenia sceny na świecie.
Marco Mezquida z zespołem
Marco Mezquida z zespołemFoto: mat. pras.

Marco Mezquida urodzony na Minorce w 1987 roku, w 2009 roku ukończył Wyższą Szkołę Muzyczną Katalonii. Od tego czasu rozwinął błyskotliwą karierę muzyczną, która doprowadziła go do występów w 40 krajach na 4 kontynentach z własnymi projektami. Wymieniany jest wśród artystów, którzy nagrywają i koncertują na najlepszych festiwalach w Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych.

Nagrał ponad dwadzieścia albumów, prowadząc swoje projekty w jego aspektach jako kompozytor, improwizator i wykonawca, a także nagrał pięćdziesiąt kolejnych albumów jako współpracownik w wielu projektach. Jego muzyczna wszechstronność w naturalny sposób pozwala mu łączyć muzykę popularną i kulturalną w osobisty koktajl muzyki tak różnorodnej jak jazz, wolna improwizacja, muzyka romantyczna, impresjonistyczna, barokowa, współczesna, pop, folklor i flamenco.


W audycji sięgamy po koncert zespołu Marco Mezquida z WOMEX 2022.

Grają: 

Marco Mezquida - perkusja
Marco Mezquida Mateos - fortepian
Martín Melendez Torres - wiolonczela

***

Na audycję Źródła w poniedziałek (7.11) w godz. 15.15-16.00 zaprasza Kuba Borysiak.