"Fałszerze pieprzu". Historia napisana dla ojca

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2016 17:00
- Ta książka jest listem, który powstał zamiast rozmowy, której nie odbyliśmy. To list, który zapełnił milczenie, jakie było między mną a ojcem na tematy związane z jego przeżyciami w czasie Holokaustu – podkreśliła Monika Sznajderman, opowiadając o swojej książce "Fałszerze pieprzu. Historia rodzinna".
Audio
  • Rozmowa z Moniką Sznajderman wokół jej książki "Fałszerze pieprzu. Historia rodzinna" (Spotkanie autorskie/Dwójka)
Fałszerze pieprzu. Historia napisana dla ojca
Foto: Grzegorz Śledź/PR2

Zobacz także
joanna jeżewska czyta w tpr-5_.JPG
Joanna Jeżewska czyta książkę "Fałszerze pieprzu. Historia rodzinna "

- Na początku nie chciałam promować tej książki, bo jest o tak intymnych sprawach, że promowanie jej w tradycyjny sposób byłoby świętokradztwem. Ale potem pomyślałam, że skoro piszę po to, by ocalić rodzinną historię od zapomnienia, to powinnam dać o tym znać światu – dodała pisarka, która na kartach najnowszej książki ukazuje burzliwe losy swej rodziny doświadczonej tragicznymi przeżyciami w okresie II wojny światowej.

W nagraniu audycji posłuchamy również o radomskim pogromie Żydów w sierpniu w 1945 roku, a także o tym, że opublikowanie książki przez Monikę Sznajderman może być szansą na odnalezienie części członków jej rodziny, którzy rozpierzchli się po całym świecie.

***

Tytuł audycji: "Spotkanie autorskie"

Prowadzi: Katarzyna Nowak

Gość: Monika Sznajderman (autorka książki "Fałszerze pieprzu. Historia rodzinna")

Data emisji: 3.12.2016

Godzina emisji: 12.30

mz/pg

Czytaj także

Sylwia Chutnik. Córa dancingu o smutku lat 80.

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2016 16:30
- Próbuję ocalić od zapomnienia wszystko to, co większość z nas chciałaby pominąć. Portretuję półświatek, do którego należą nie tylko cinkciarze, ale także prostytutki, alfonsi i złodzieje – podkreśliła w Dwójce pisarka, opowiadając o swojej najnowszej książce "Smutek cinkciarza".
rozwiń zwiń