Życie codzienne greckich uchodźców w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 17:42
W audycji "Spotkanie autorskie" rozmawialiśmy z Dionisiosem Sturisem, autorem książki "Nowe życie. Jak Polacy pomogli uchodźcom z Grecji".
Audio
  • Dionisios Sturis o książce "Nowe życie. Jak Polacy pomogli uchodźcom z Grecji" (Spotkanie autorskie/Dwójka)
Fragment okładki książki Dionisiosa Sturisa pt. Nowe życie. Jak Polacy pomogli uchodźcom z Grecji
Fragment okładki książki Dionisiosa Sturisa pt. "Nowe życie. Jak Polacy pomogli uchodźcom z Grecji"Foto: materiały prasowe

Dionisios Sturis, potomek uchodźców z pogrążonej w wojnie domowej Grecji, podąża śladami swojej rodziny i innych rodaków, których przyjęły polskie władze pod koniec lat czterdziestych XX wieku. Tworzy portret ludzi oderwanych od swojej ziemi i swojej kultury, świadomych, że powrót do ojczyzny – przynajmniej przez jakiś czas – będzie dla nich niemożliwy, próbujących odnaleźć się w nowym miejscu. Nowe życie. Jak Polacy pomogli uchodźcom z Grecji to także portret Polaków gotowych – mimo własnych problemów politycznych i ekonomicznych – wesprzeć tych, którzy znaleźli się w trudniejszej sytuacji.

***

Tytuł audycji: Spotkanie autorskie

Prowadzi: Katarzyna Nowak

Gość: Dionisios Sturis

Data emisji: 29.04.2017

Godzina emisji: 12.30

materiały prasowe W.A.B./bch

Czytaj także

Wyspa Man i Polacy. Historia splątania

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2015 11:00
"Gdziekolwiek mnie rzucisz" to zbiór niespiesznych opowieści o Manxach i Polakach. Fragmenty książki Dionisiosa Sturisa czytał w Dwójce Paweł Ciołkosz.
rozwiń zwiń