Jerzy Maksymiuk i Szymanowski do tańca

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2016 10:00
W audycji "Sekretne wzruszenia Jerzego Maksymiuka" wspólnie z bohaterem audycji wsłuchaliśmy się w mazurki Karola Szymanowskiego. Maestro słyszy w nich subtelne barwy rozmywające się we mgle, przez którą chwilami przebija jasne światło.
Audio
  • Jerzy Maksymiuk i Szymanowski do tańca (Sekretne wzruszenia Jerzego Maksymiuka/Dwójka)
Jerzy Maksymiuk sięgnął z Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia po dzieło kompozytorów francuskich i hiszpańskich pierwszej połowy XX wieku.
Jerzy Maksymiuk sięgnął z Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia po dzieło kompozytorów francuskich i hiszpańskich pierwszej połowy XX wieku.Foto: Grzegorz Śledź/PR

Jerzy Maksymiuk opowiadał także o swojej fascynacji piórami wiecznymi i radości, jaką sprawia mu obserwowanie przejściowego koloru, którym pisze się napełniwszy baczek nowym rodzajem atramentu, gdy "stare miesza się z nowym". Podobne zjawiska Jerzy Maksymiuk chętnie obserwuje w muzyce.

***

Tytuł audycji: Sekretne wzruszenia Jerzego Maksymiuka

Prowadzi: Aleksander Laskowski

Gość: Jerzy Maksymiuk

Data emisji: 3.12.2016

Godzina emisji: 15.30

mc

Czytaj także

Muzyka Góreckiego jak welon i węgiel

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2016 20:29
W kolejnym spotkaniu Jerzy Maksymiuk opowiadał o swoich doświadczeniach dyrygenckich z muzyką Henryka Mikołaja Góreckiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jerzy Maksymiuk o symfonii Szymanowskiego

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 14:00
Tym razem Maestro wspominał pracę nad słynną IV Symfonią "Koncertującą", w której sekrety wprowadzał go Tadeusz Żmudziński.
rozwiń zwiń