X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Ogrom dawnej muzyki czeka na odkrycie”

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2016 12:59
- To nie znaczy, że te wszystkie odnajdywane utwory należy wykonywać po kolei - mówił w Dwójce Lionel Meunier, kierownik zespołu Vox Luminis.
Audio
  • Rozmowa z Lionelem Meunierem na festiwalu Wratislavia Cantans 2016 (Wybieram Dwójkę)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Pixabay/Hans

Grupa Vox Luminis wystąpiła na tegorocznym festiwalu Wratislavia Cantans z programem "Dynastia Bachów", na który złożyły się motety napisane przez członków tego słynnego rodu. Lionel Meunier opowiadał, że niektóre z tych utworów zostały odkryte po 300 latach zapomnienia. - Kilka zostało odnalezionych w Rosji 30 lat temu. Ostatnio w Rumunii natrafiono na kilka kantat Bacha.

Muzyk podkreślał, że niektóre kompozycje nie zaginęły bez powodu i czasem nie ma potrzeby ich przypominania: - Nie powinniśmy zapominać, że muzyka, którą wykonujemy, była przeznaczona do nabożeństw, ilustrowała tekst modlitwy. Często jest to dobra muzyka, ale nie nadaje się ona do wykonań koncertowych lub nagrań, a jedynie do modlitwy.

W rozmowie z Klaudią Baranowską muzyk wyraził chęć sięgnięcia do polskiej muzyki dawnej. - Z Vox Luminis myślimy o skonstruowaniu programu złożonego z utworów pewnego gdańskiego twórcy...

***

Rozmawiała: Klaudia Baranowska
Gość: Lionel Meunier (szef zespołu Vox Luminis)
Data emisji: 8.09.2016
Godzina emisji: 17.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

bch/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lionel Meunier: Herreweghe zmienił moje życie

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2016 12:00
- Do 18. roku życia nie znosiłem muzyki wokalnej - zdradził Lionel Meunier, szef znakomitego zespołu wokalnego Vox Luminis. Co się zdarzyło potem?
rozwiń zwiń