X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Jestem gotów zapłacić cenę za nieśmiertelność"

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2017 18:00
- Arturo Benedetti to moje światło w ciemnościach. Jego pianistyka jest dla mnie jak kompas, a dążenie do dorównania mu jest moją misją - mówił w Dwójce Federico Colli. Włoski pianista wystąpił na festiwalu w Dusznikach.
Audio
  • Z Federico Collim rozmawia Klaudia Baranowska (Letni festiwal muzyczny/Dwójka)
Federico Colli
Federico ColliFoto: Thomas Woland/materiały prasowe

Federico Colli podkreślił w rozmowe z Klaudią Baranowską, że legendarny Arturo Benedetti jest dla niego drogowskazem nie tylko w dziedzinie muzyki. - On był zdania, że w życiu można robić dobrze tylko jedną rzecz. Postanowił, że w jego przypadku będzie to gra na fortepianie. W obliczu nieskończoności wybrał muzykę jako swoją misję. Nie zajmowało go życie rodzinne.

Młody pianista wyznał, że jeśli ceną za perfekcję i nieśmiertelność jest całkowite oddanie się muzyce, to jest gotów pójść w ślady Benedettiego. Colli opowiadał, że stara się ćwiczyć po 10 godzin dziennie. Mówił ponadto o tym, dlaczego w programie dusznickiego koncertu nie zawarł żadnego z dzieł Chopina, opowiadał o próbach zaprzyjaźnienia się z muzyką współczesną, pianistach, których ceni, oraz wyjawił swoje przesłanie dla słuchaczy.

***

Rozmawiała: Klaudia Baranowska

Gość: Federico Colli (pianista)

Data emisji: 8.08.2017

Godzina emisji: 16.50

Materiał został wyemitowany w audycji "Letni festiwal muzyczny".

bch/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Matisse i João Pires. Mistrzowie Pavla Kolesnikova

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2017 18:38
- Nie zamykam się w świecie muzyki. Inspiruje mnie też sztuka, fotografia i literatura - mówił w Dwójce młody rosyjski pianista, który wystąpił na festiwalu w Dusznikach-Zdroju.
rozwiń zwiń