X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ohlsson: z muzyką Chopina jest jak ze sportem

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2017 16:44
- Żeby wystartować w dziesięcioboju, trzeba wcześniej odbyć mnóstwo różnych treningów. Żeby grać Chopina, należy doskonalić się w innych rodzajach muzyki, grać i Bacha, i Mozarta, i Beethovena - podkreślał Garrick Ohlsson, który wystąpił w koncercie finałowym Festiwalu "Chopin i jego Europa".
Audio
  • Z Garrickiem Ohlssonem rozmawia Milena Gąsienica. (PR, 30.08.2017)
  • Z Grzegorzem Nowakiem, dyrygentem Orkiestry Akademii Beethovenowskiej, rozmawia Anna Skulska. (PR, 31.08.2017)
Garrick Ohlsson
Garrick Ohlsson Foto: Paul Body/archiwum NIFC

chije 2017 1200.jpg
"Chopin i jego Europa" 2017 w Dwójce. Posłuchaj rozmów z artystami

- Wydaje mi się, że odczuwałem coś w rodzaju przyciągania, może pokrewieństwa dusz - mówił słynny amerykański pianista o początkach swojej przygody z muzyką Chopina. Jak przyznał, jego nauczyciele wyczuli to pokrewieństwo i zachęcali go do zmierzenia się z repertuarem genialnego Polaka. - Pamiętam choćby Rosinę Lhevinne, wspaniałą nauczycielkę z Julliard School, która powiedziała: "Mój drogi, ty jestem urodzonym pianistą chopinowskim!". Nie wiem, na jakiej podstawie to wyczuła, ale twierdziła, że to rzadki dar - opowiadał.

Jak zwycięzca VIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina z 1970 roku wspomina swój start w warszawskich zmaganiach? Co łączy kompozycje Chopina i Szymanowskiego, które Garrick Ohlsson zestawił na swoim środowym koncercie? I czy poza muzyką Chopina jest jeszcze jakiś styl, w którym odnajduje się szczególnie dobrze?

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Garrickiem Ohlssonem, a także z dyrygentem Grzegorzem Nowakiem, który poprowadził podczas finałowego koncertu "Chopina i jego Europy" Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej.

***
Prowadzą: Milena GąsienicaAnna Skulska

Goście: Garrick Ohlsson (pianista), Grzegorz Nowak (dyrygent)

Data emisji: 30.08.2017

Godzina emisji: 20.30

Materiały zostały wyemitowane w audycji "Letni festiwal muzyczny".

jp/mz


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Julianna Awdiejewa: uwielbiam grać na estradzie

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2017 15:00
- Występowanie przed publicznością sprawia mi ogromną radość. To dlatego jestem koncertującą pianistką. Takie życie nie istnieje bez podróży, bez relacji nawiązywanej z publicznością – powiedziała zwyciężczyni Konkursu Chopinowskiego z 2010 r. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Howard Shelley, koncert Krogulskiego i morze nut

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2017 15:00
- Koncert fortepianowy E-dur Józefa Władysława Krogulskiego jest niezwykle trudny. Dla pianisty to granie niemalże non stop od chwili, gdy orkiestra skończy grać pierwszą partię – powiedział brytyjski pianista i dyrygent Howard Shelley.
rozwiń zwiń