X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Adam Ferency: aktor może być nieśmiały

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2017 17:30
- Często spotykam się ze stwierdzeniem, że występując na scenie, trzeba być pewnym siebie. Ja uważam jednak, że większym zagrożeniem dla aktora niż nieśmiałość jest skłonność do narcyzmu i ekshibicjonizmu - powiedział w Dwójce znany artysta.
Audio
  • Świąteczne spotkanie z Adamem Ferencym (Rozmowy Jerzego Kisielewskiego/Dwójka)
Adam Ferency
Adam FerencyFoto: Grzegorz Śledź/PR2

- Gdy aktor jest nieśmiały, to jest bardziej uodporniony na tego rodzaju skrajności. Najgorzej, gdy w aktorstwie coś przychodzi zbyt łatwo. Ja od zawsze miałem na przykład lęk przed premierą, i to towarzyszymy mi do dziś. Jednym z nielicznych wyjątków był występ w inscenizacji "Ślubu" Gombrowicza w czasach, gdy grałem w kole naukowym w szkole teatralnej. Gdy myślę teraz o tym przedstawieniu i czytam na nowo utwór, jestem przerażony swoją bezczelnością sprzed 40 lat.

Z nagrania audycji posłuchamy również o ulubionych filmach i spektaklach Adama Ferencego oraz o tym, w jaki sposób aktor osiąga największy spokój.

***

Tytuł audycji: Rozmowy Jerzego Kisielewskiego

Prowadzi: Jerzy Kisielewski

Gość: Adam Ferency (aktor)

Data emisji: 15.04.2017

Godzina emisji: 16.00

mz/gs


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Adam Ferency odczytuje "Spis cudzołożnic"

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2014 18:35
Od środy 9 kwietnia w cyklu "Słynne powieści" znakomity aktor czyta jedną z najsłynniejszych powieści Jerzego Pilcha. Zapraszamy słuchaczy na niezwykłą wycieczkę po Krakowie oraz absurdach polskiej historii i dogorywającego komunizmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Ferency odwiedza "Dzielnicę występku" Llosy

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2016 10:20
Znakomity aktor czytał w Dwójce fragmenty powieści 80-letniego peruwiańskiego noblisty, która ukazała się właśnie w przekładzie Marzeny Chrobak.
rozwiń zwiń