Adam Ferency: aktor może być nieśmiały

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2017 17:30
- Często spotykam się ze stwierdzeniem, że występując na scenie, trzeba być pewnym siebie. Ja uważam jednak, że większym zagrożeniem dla aktora niż nieśmiałość jest skłonność do narcyzmu i ekshibicjonizmu - powiedział w Dwójce znany artysta.
Audio
  • Świąteczne spotkanie z Adamem Ferencym (Rozmowy Jerzego Kisielewskiego/Dwójka)
Adam Ferency
Adam FerencyFoto: Grzegorz Śledź/PR2

- Gdy aktor jest nieśmiały, to jest bardziej uodporniony na tego rodzaju skrajności. Najgorzej, gdy w aktorstwie coś przychodzi zbyt łatwo. Ja od zawsze miałem na przykład lęk przed premierą, i to towarzyszymy mi do dziś. Jednym z nielicznych wyjątków był występ w inscenizacji "Ślubu" Gombrowicza w czasach, gdy grałem w kole naukowym w szkole teatralnej. Gdy myślę teraz o tym przedstawieniu i czytam na nowo utwór, jestem przerażony swoją bezczelnością sprzed 40 lat.

Z nagrania audycji posłuchamy również o ulubionych filmach i spektaklach Adama Ferencego oraz o tym, w jaki sposób aktor osiąga największy spokój.

***

Tytuł audycji: Rozmowy Jerzego Kisielewskiego

Prowadzi: Jerzy Kisielewski

Gość: Adam Ferency (aktor)

Data emisji: 15.04.2017

Godzina emisji: 16.00

mz/gs


Czytaj także

Adam Ferency odczytuje "Spis cudzołożnic"

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2014 18:35
Od środy 9 kwietnia w cyklu "Słynne powieści" znakomity aktor czyta jedną z najsłynniejszych powieści Jerzego Pilcha. Zapraszamy słuchaczy na niezwykłą wycieczkę po Krakowie oraz absurdach polskiej historii i dogorywającego komunizmu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Adam Ferency odwiedza "Dzielnicę występku" Llosy

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2016 10:20
Znakomity aktor czytał w Dwójce fragmenty powieści 80-letniego peruwiańskiego noblisty, która ukazała się właśnie w przekładzie Marzeny Chrobak.
rozwiń zwiń