Cudowne nawrócenie brata Alberta

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2016 07:00
- To w Szarogrodzie, na plebanii u ks. Leopolda Pogorzelskiego, został uzdrowiony z depresji, która uniemożliwiła mu pobyt w zakonie u jezuitów w Starej Wsi - podkreślili prof. Paweł Taranczewski oraz ojciec Cyprian Moritz, opowiadając o życiu słynnego malarza i założyciela Zgromadzenia Braci Albertynów.
Audio
  • Prof. Paweł Taranczewski oraz ojciec Cyprian Moritz opowiadają o życiu św. brata Alberta (Audycja okolicznościowa/Dwójka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Treptower Alex/Pixabay/domena publiczna

Św. brat Albert czyli Adam Chmielowski, który znany jest  z pełnej poświęcenia pracy dla biednych i bezdomnych, nie od razu znalazł swoją duchową ścieżkę.

- Młody Adam po załamaniu nerwowym trafił w ręce swojego brata Stanisława, który opiekował się nim w swoim majątku w Kudryńcach na Podolu. Gdy żadna metoda leczenia nie pomagała, brat zdecydował się zorganizować spotkanie ze znanym z leczniczych umiejętności księdzem Pogorzelskim z Szarogorodu. Choć przez całą wizytę  Adam siedział bez ruchu na werandzie, Stanisław rozmawiał głośno z księdzem o miłosierdziu bożym. Trudno w to uwierzyć, ale pod koniec tej rozmowy Adam wyszedł z depresji. Po prostu nagle zaczął nawiązywać kontakt z rzeczywistością – dodali goście Dwójki.

W nagraniu audycji posłuchamy również o życiu franciszkańskim św. brata Alberta oraz jego pomocy dla biednych.

***

Tytuł audycji: Verbum Incarnatum

Prowadziła: Agnieszka Trzeciakiewicz

Gość: prof. Paweł Taranczewski (malarz) oraz ojciec Cyprian Moritz (bernardyn, doktor historii sztuki)

Data emisji: 25.12.2016

Godzina emisji: 23.00

mz/kd

Czytaj także

Zmarł o. Andrzej Rębacz, dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2011 19:08
Zmarł o. Andrzej Rębacz, redemptorysta, dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin - poinformowało biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski.
rozwiń zwiń