X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Otwartość i zaufanie. Portret Pierre’a Claverie, biskupa Oranu

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 10:51
- To nie był typowy hierarcha. Gdy spotykało się go na ulicy, był jednym z wielu przechodniów - wspominał dziennikarz Dwójki Andrzej Sułek swoje spotkania z Pierre’em Claverie. Biskup Oranu znalazł się w gronie dziewiętnastu beatyfikowanych 8 grudnia br. męczenników algierskich.
Audio
  • Portret Pierre’a Claverie, biskupa Oranu (Dwójka)
Widok z bazyliki Notre-Dame du Salut  Santa-Cruz, pełniącej funkcję katedry diecezji orańskiej
Widok z bazyliki Notre-Dame du Salut à Santa-Cruz, pełniącej funkcję katedry diecezji orańskiejFoto: Shutterstock.com/Anton Ivanov

- Miał umiejętność komunikowania się z innymi, ludzie się przed nim otwierali - podkreślał kierownik Redakcji Muzycznej radiowej Dwójki. - Pamiętam, jak mówił. że zdaje sobie sprawę ze zmieniających się nastrojów w Algierii. Ale podkreślał, że ze jego miejsce jest tam. I nie była to postawa człowieka, który męczeństwo ma wypisane na twarzy. On głęboko wierzył, że cały czas jest płaszczyzna porozumienia, ekumenizmu.

O życiu Pierre’a Claverie i jego drodze do męczeństwa opowiadali w audycji o. Michał Zioło - jedyny na świecie polski trapista, o. Roman Bielecki - dominikanin, redaktor naczelny miesięcznika "W drodze" i o. Stanisław Tasiemski – dominikanin z Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Wysłuchaliśmy też słów biskupa Pierra Claverie’a, które pochodzą z filmu "Bp Pierre Claverie, Przyjaciel Algierczykow" zrealizowanego przez Net for God, a wyprodukowanego przez Wspólnotę Chemin Neuf.

***

Przygotowała: Sylwia Sułkowska

Data emisji: 12.12.2018

Godzina emisji: 19.30


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zaglądamy do Bazyliki Grobu Pańskiego

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2017 22:00
W audycji rozmawialiśmy o zakończonych pracach remontowych przy kaplicy Grobu Pańskiego w bazylice Zmartwychwstania Chrystusa w Jerozolimie.
rozwiń zwiń