Domówka z Hosono i Shankarem oraz solowy debiut Lennona

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2020 10:00
Wieczór płytowy wziął sobie do serca hasło "Zostań w domu". W tym wydaniu audycji słuchaliśmy albumów nagranych w domach wielkich artystów.
Audio
  • Domówka z Hosono i Shankarem oraz solowy debiut Lennona (Wieczór płytowy/Dwójka)
Okładki płyt
Okładki płytFoto: Mat. prasowe

Na początek wizyta w domu jednej z najważniejszych postaci japońskiej sceny muzyki rozrywkowej - Haruomiego Hosono. Wspólnie wysłuchaliśmy debiutanckiej solowej płyty artysty pt. "Hosono House" zarejestrowanej podczas domowej sesji w podtokijskiej Saitamie w roku 1973.

Gościliśmy też w Hollywoodzkiej willi Raviego Shankara przy Highland Avenue na prywatnym koncercie, który odbył się tam rankiem 12 czerwca 1971 roku. Miejsce odwiedzali często m.in. Marlon Brando, Zubin Mehta i Peter Sellers. Niewykluczone, że któryś z nich słuchał występu Shankara tamtego czerwcowego poranka!

W kameralną atmosferę domowych występów wpisał się John Lennon i zespół Plastic Ono Band. W "Wieczorze płytowym" zabrzmiał solowy debiut Lennona, na którym muzyk poruszył m.in. temat izolacji, niezależności i dobijającej sławy.

W audycji słuchaliśmy następujących płyt:

  • Haruomi Hosono - Hosono House (1973 Bellwood Records)
  • John Lennon / Plastic Ono Band (1970 Apple Records)
  • Ravi Shankar - In Hollywood, 1971 (2016 Northern Spy)

***

Tytuł audycji: Wieczór płytowy 

Prowadził: Krzysztof Dziuba

Data emisji: 26.04.2020

Godzina emisji: 22.00Czytaj także

Ambientowe przypływy i odpływy. 30 lat japońskiej stacji St. Giga

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 07:00
30 lat temu, 2 kwietnia 1990 roku, w Japonii powołano do życia pionierską pod wieloma względami radiową stację satelitarną St. Giga.
rozwiń zwiń