REKLAMA

WP #244. Metallica "The Black Album" - strona druga

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 00:55
Z okazji 30-lecia albumu, audycję ponownie wypełniły utwory z krążka "Metallica", znanego również pod tytułem "The Black Album".
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: Mat. prasowe

Posłuchaj
176:10 2021_09_12 21_59_50_PR2_Wieczor_plytowy.mp3 WP #244. Metallica "The Black Album" - strona druga (Wieczór płytowy/Dwójka)

W każdą niedzielę słuchamy - razem z Państwem - najważniejszych płyt. Z namaszczeniem i pietyzmem - od początku do końca, strona A, strona B. A dopiero potem bonusy, konteksty, porównania, komentarze zaproszonych gości. Klasyka, jazz, rock, awangarda, elektronika. 

Tym razem ponownie była to:

  • Metallica "Metallica" 1991 Vertigo

Komentarze słuchaczy:

Zgadzam się z redaktorem Metzem, że bywają w historii muzyki okresy bardziej płodne, a w każdym razie tak by się mogło zdawać. Państwo wymienili Nirvanę i RHCP. Ja dorzucę od siebie "Ceremony" The Cult, "Internal Exile" Fisha, "Achtung baby" U2, i wiele wiele innych znakomitych płyt ujrzało światło dzienne w niedalekiej od siebie czasoprzestrzeni. Coś zatem jest na rzeczy...:)

Gendy

 

Nawiązując do wspomnianych plyt Metallica, Red Hot Chilli Peppers i znaczących producentów dodałbym jeszcze Achtung Baby U2. Ten 1991 był faktycznie szczególnym okresem przełomów, nowatorstwa, eksperymentów.

To faktycznie był ważny rok dla muzyki rockowej.

Ari 

 

Zupełnie nie jestem fanem piątego albumu Metaliki i ogólnie prób grania metalu symfonicznie ale akurat ballada Nothing else... wręcz powinna być wyłącznie wykonywana z orkiestrą gdyż w oryginale tak ją zagrano. Na "zwykłych" koncertach brakuje wręcz warstwy symfonicznej. Wszelkie próby grania ballad Metaliki z poprzednich albumów z orkiestrą nie ma sensu bo w tamtych balladach niczego nie brakuje, zrobiono w nich wszystko co potrzeba a próby wstawiania warstwy symfonicznej wg.mnie są na siłę. Przy okazji, uważam że czwarty album Metaliki - zasługuje na docenienie i audycję dla najbardziej progresywnego i oryginalnego albumu tego zespołu

Michał​

***

Tytuł audycji: Wieczór płytowy

Prowadzili: Piotr MetzPrzemysław Psikuta i Marcin Majchrowski

Data emisji: 12.09.2021

Godzina emisji: 22.00


Czytaj także

WP #223. Dwie thrashmetalowe 35-latki

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2021 13:40
W "Wieczorze płytowym" mocne, podwójne uderzenie: "Master Of Puppets" Metalliki oraz "Peace Sells... But Who's Buying?" Megadeth.
rozwiń zwiń
Czytaj także

WP #228. Rock i początek lat 90.

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2021 11:28
W "Wieczorze płytowym" tym słuchaliśmy dwóch znakomitych albumów, wydanych u progu lat 90. 
rozwiń zwiń