Górecki, Ravel, Vivaldi. Słuchacze wybrali

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2018 13:00
W sobotnie przedpołudnia gramy na antenie Dwójki utwory wybrane w głosowaniu melomanów. Tym razem naszą audycję wypełniły koncerty Maurycego Ravela i Henryka Mikołaja Góreckiego oraz utwór Gloria Antonio Vivaldiego.
Audio
  • Górecki, Ravel, Vivaldi. Słuchacze wybrali (Dwójka na życzenie)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: bet/pixabay/cc/domena publiczna

Wraz z powrotem jesiennej ramówki "zresetowaliśmy" listę naszych tytułów-propozycji w sobotnim plebiscycie. Wracamy do zestawu najbardziej popularnych dzieł muzyki poważnej, ponieważ chcemy dać szansę zagłosowania na ulubione utwory także tym, który dopiero dołączają do grona naszych stałych Słuchaczy. Sobie chcemy z kolei dać możliwość sięgnięcia po najświeższe nagrania, które warte są przedstawienia na antenie.

Regulamin naszej zabawy nie zmienił się. Nowością tej jesieni jest jednak postać "Jokera". To nazwisko kompozytora lub wykonawcy, na którego można głosować ze wskazaniem konkretnego utworu lub wybranej interpretacji. Aby oddać głos na tę postać po słowie "życzenie" w treści SMS-a prosimy wpisać literę "j" i treść swojego uzasadnienia. Na przykład gdyby "Jokerem" był Konstanty Andrzej Kulka: "ZYCZENIE.J Koncert Karłowicza w jego wykonaniu nie ma sobie rówych."

Jak zwykle liczą się najciekawsze (choć niekoniecznie najdłuższe) SMS-y. I jak zawsze: czekają nagrody - pytowe nowości od Sony.

Każde głosowanie rozpoczyna się w sobotę o godz. 13.00 i trwa do piątku do godz. 16.00. Koszt wysłania jednego SMS-a wynosi 1,23 zł z VAT (1 zł + VAT). SMS-y można wysyłać na nr 71211.

Pełny program audycji:

  • Antonio Vivaldi Gloria RV 589
  • Maurycy Ravel Koncert fortepianowy G-dur
  • Henryk Mikołaj Górecki Koncert na klawesyn i orkiestrę

Regulamin konkursu w programie "Dwójka na życzenie"

Lista 50 utworów, na które można było głosować od 3 do 9 listopada >>>

***

Oto płyty, które można było wygrać w tym tygodniu: 

xx 
xx 
xx 

***

Tytuł audycji: Dwójka na życzenie

Prowadził: Maciej Łukasz Gołębiowski

Godzina emisji: 10.00

Data emisji: 27.10.2018

mk/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wielka piątka, którą wybrali słuchacze

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2018 13:00
W sobotnie przedpołudnie zagraliśmy na antenie Dwójki kompozycje wybrane w głosowaniu melomanów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słuchacze zdecydowali. Zagraliśmy Telemanna, Sibeliusa i Ravela

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2018 12:30
W sobotnie przedpołudnie gramy na antenie Dwójki utwory wybrane w głosowaniu melomanów. Tym razem słuchacze wybrali następujące tytuły: Jerzy F. Telemann - Koncerty polskie; Luigi Boccherini - Kwintet gitarowy D-dur "Fandango"; Feliks Mendelssohn III - Symfonia a-moll "Szkocka"; Jean Sibelius - Koncert skrzypcowy d-moll i Maurycy Ravel - La Valse.
rozwiń zwiń