X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dwójka na miejscu - Znaki Niepodległej: Poznań

04.08.2018
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/Unsplash/dom. publiczna
O Audycji

Dwójka na miejscu - Znaki Niepodległej: Poznań

To jedyne miasto, którego nazwa została wymieniona w hymnie Polski. To tu znajduje się grobowiec naszych pierwszych władców. Dziesięć tysięcy lat temu mieszkali tu łowcy reniferów. W 19-tym wieku stał się jedną z największych twierdz w Europie. Później zasłynął między innymi Powszechną Wystawą Krajową, wydarzeniami z czerwca 56-go roku i najstarszym w Polsce squatem. Plenerowa audycja "Dwójka na miejscu. Znaki niepodległej" tym razem wędruje do Poznania. Od godziny 12 do 15 na placu Adama Mickiewicza przygotowaliśmy dla Państwa liczne atrakcje, m.in. potańcówkę i warsztaty taneczne z kapelą Przodki, oprowadzanie z przewodnikiem z Centrum Kultury "Zamek", atrakcyjne nagrody w konkursie "Dwójka na piątkę", a także warsztaty chóralne z Teatrem Wielkim i występ Aleksandra Machalicy z poznańskiego Teatru Nowego w ramach Narodowego Czytania. A od 15 audycja transmitowana na antenie radiowej Dwójki, a w niej spotkania z poznańskimi twórcami i animatorami życia kulturalnego, historykami, ekspertami i pasjonatami. Poznań obejrzymy z perspektywy literackiej, sięgniemy do jego ciekawej historii dyskutując o roku 1956 i powstaniu wielkopolskim, poznamy bohatera miasta Ignacego Jana Paderewskiego, ale też dowiemy się jak eksperymentalni muzycy wykorzystują przestrzeń miasta, kto wyznacza czas dla całego kraju i obserwuje kosmiczne śmieci oraz gdzie w Poznaniu kwitnie kultura alternatywna. Audycję "Dwójka na miejscu. Znaki niepodległej" w Poznaniu poprowadzą Małgorzata Szymankiewicz i Michał Nowak.

Prowadzący: Nowak Michał, Szymankiewicz Małgorzata

Goście: Jerzy Kamprowski, Katarzyna Pawłowska, Kuba Wojtaszczyk, Maciej Fortuna, Paweł Lejba, Rafał Zapała, Ryszard Skibiński, Tomasz Matysiak, Wawrzyniec Wierzejewski, Amelia Korzeniewska, Grażyna Arasimowicz, Marcin Fabiszak, Marcin Kęszycki, Maria Skrzypczak, Tadeusz Janiszewski, Wojciech Nentwig

Data emisji: 04.08.2018

Playlista
 • Banaszak Hanna - Ach, to był szał
 • KURPINSKI -Krakowiacy i Gorale- Uwertura OFh Poznanskiej Borowicz - Opera -Zabobon, czyli Krakowiacy i Górale- Uwertura
 • Various Artists - Innocent Sorcerers / Innocent Sorcerers / Title Theme
 • PADEREWSKI Krakowiak B-dur nr 3 Dang Thai Son - Tańce polskie op. 5 cz III Krakowiak B-dur nr 3
 • POLMUZ, - Walc z obczyzny
 • DANKOWSKI Symfonia D-dur cz IV POR Krenz - Symfonia D-dur cz IV Rondo
 • WILLIAMS Escapades cz I Dickson Melbourne SO Northey - Escapades for alto saxophone and orchestra cz I Closing In
 • WIENIAWSKi Kaprys E-dur Frang - Kaprys E-dur (Alla saltarella)
 • Bing Crosby - Lazy - Bing Crosby - Lazy
 • Biliński Marek, Dębski Krzesimir, Wróblewski Jan Ptaszyn, Fortuna Maciej, - Etui
 • Kapela Przodki, - Wiwat