X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dwójka na miejscu - Znaki Niepodległej. Ostatnie lato '39: Augustów

27.07.2019
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/Unsplash/dom. publiczna
O Audycji

Dwójka na miejscu - Znaki Niepodległej. Ostatnie lato '39: Augustów

Trwa wakacyjna akcja Programu 2 Polskiego Radia - "Dwójka na miejscu - Znaki Niepodległej. Ostatnie lato 39'". Odwiedziliśmy już Zakopane, Krynicę Zdrój, Toruń oraz Puck. W tę sobotę plenerowe studio Dwójki zagościło w Augustowie. Na rynku Zygmunta Augusta od godziny 12:00 animacje, warsztaty i pokazy, a od 15:00 audycja na żywo. Za nami wiele atrakcji: - występy zespołów - A-QQ Augustowska Flota Śpiewająca i Ten Inches. - warsztaty literacko-plastyczne oparte na książce Katarzyny Janowicz-Timofiejew - "Niezwykła przygoda Skrzata Pirata", w ramach których m.in. wykonywane były pirackie malunki na twarzach dzieci. (Miejska Biblioteka Publiczna w Augustowie) - Pokazy i warsztaty garncarstwa poprzedzone opowieścią o historii ceramiki.. (Muzeum Ziemi Augustowskiej) -Koło Gospodyń Wiejskich przygotowało poczęstunek złożony z regionalnych potraw. - Dzieci miały możliwość uszycia swojej własnej maskotki króla Zygmunta Augusta. (Miejski Dom Kultury w Augustowie) A od 15:00, przez dwie godziny audycja na żywo. Sprawdziliśmy które augustowskie miejsca ukochał sobie Zbigniew Herbert. Opowiedzieliśmy o filmach kręconych w tym mieście oraz o jego bogatej historii międzywojennej. Pasją do tego okresu podzielił się m.in. pisarz - Szymon Teżewski. Mistrz kajakarstwa i gawędy - Radosław Twarowski zabrał nas w podróż po augustowskich kanałach i jeziorach. Po nich pływaliśmy też statkiem. Dowiedzieliśmy się jakie skarby kryje ziemia augustowska - i to dosłownie! W końcu ślady najstarszego osadnictwa sięgają w tym rejonie aż epoki lodowcowej. O wykopaliskach prowadzonych w Augustowie oraz o tamtejszych cudach natury opowiedziały - archeolog Iwona Lewoc i przewodniczka PTTK - Krystyna Korzeniewska. Z kolei Barbara Ostaszewska zdradziła nam kim była "goła Zośka" oraz inni bohaterowie augustowskich legend. Bez obawy "Augustowskich nocy" również nie zabrakło.

Prowadzący: Sułek Andrzej, Zając Monika

Goście: Elżbieta Granacka , Karol Chodkiewicz, Szymon Teżewski , Wojciech Batura, Łukasz Faszcza, Andrzej Zarzecki, Barbara Ostaszewska , Anna Jastrzębska , Radosław Twarowski , Krystyna Korzeniewska, Iwona Lewoc , Zdzisław Fałtynowicz

Data emisji: 27.07.2019

Playlista