X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dwójka na miejscu - Znaki Niepodległej. Ostatnie lato '39: Zamość

24.08.2019
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/Unsplash/dom. publiczna
O Audycji

Dwójka na miejscu - Znaki Niepodległej. Ostatnie lato '39: Zamość

Podczas akcji "Dwójka na miejscu - znaki Niepodległej. Ostatnie lato '39" byliśmy w wielu miastach. Jednak w mieście "idealnym" jeszcze nie! Postanowiliśmy zatem nadrobić te zaległość. W sobotę (24.08) odwiedziliśmy miejscowość zaprojektowaną na wzór sylwetki człowieka. Głową miał być pałac, kręgosłupem główna ulica, a ręce i nogi to bastiony służące do obrony. I tak jest do dziś. Nigdzie indziej jak w Zamościu. Od 12:00 do 17:00 byliśmy zamojskim Rynku Wielkim. Na początku trzy godziny atrakcji dla mieszkańców i turystów. Koncert zespołu muzyki dawnej Capella All'Antico, warsztaty malowania włóczką, poczęstunek od Koła Gospodyń Wiejskich w Płoskiem i warsztaty oraz pokazy laboratoryjne organizowane przez MINILAB. Od 15:00 przez dwie godziny audycja na żywo. Dowiedzieliśmy się jak powstawało miasto zaprojektowane przez Bernarda Morandiego na zlecenie Jana Zamoyskiego. Poznaliśmy historię wielkich kobiet Zamościa - m.in. Róży Zamoyskiej. Sprawdziliśmy w których miejscach improwizował na fortepianie Mieczysław Kosz, oraz przepytaliśmy Macieja Pieprzycę - reżysera filmu "Ikar. Legenda Mietka Kosza" jak odwzorowany zostanie Zamość na srebrnym ekranie. Zgłębiliśmy ponadto historię 20-lecia międzywojennego, oraz losy tego miasta podczas II Wojny Światowej. Odwiedziliśmy wystawę poświęconą Powstaniu Zamojskiemu 1942 roku. Była też dawna muzyka odnaleziona w Zamościu - to za sprawą Capelli All'Antico oraz w pełni współczesny muzyczny Zamość reprezentowany przez Orkiestrę Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego.

Prowadzący: Kwiatkowska PR2 Beata, Siwek Paweł

Goście: Mirosław Bańkowski , Anna Cichoń-Hereta , Daniel Sabaciński , Dominika Lipska , Grzegorz Obst, Paweł Cichosz , Anna Gruszkiewicz , Anna Rychter, Maciej Pieprzyca

Data emisji: 24.08.2019

Playlista