X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dwójka na miejscu - Znaki Niepodległej. Ostatnie lato '39: Białystok

07.09.2019
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/Unsplash/dom. publiczna
O Audycji

Dwójka na miejscu - Znaki Niepodległej. Ostatnie lato '39: Białystok

W trakcie dwugodzinnej, plenerowej audycji w Parku Planty w Białymstoku przypomnieliśmy korzystając z archiwalnej prasy, czym żyła stolica Podlasia w 1939 roku. Andrzej Lechowski, dyrektor Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, opowiedział o siostrach Frankiewiczównych i o życiu muzycznym w Białymstoku. W 160. rocznicę urodzin pochodzącego z tego miasta - Ludwika Zamenhofa nie zabrakło rozmów o stworzonym przez niego języku Esperanto. Gościem audycji był również aktor Rafał Rutkowski, który urodził się w Białymstoku. Wyruszyliśmy w podróż po miejscowych muralach, których jest aż 36, w tym słynna "dziewczynka z konewką". Z kolei o Bolesławie Augustisie, foto-kronikarzu przedwojennego Białegostoku, opowiedział Arkadiusz Puchalski z Galerii im. Ślendzińskich, a dyrektor tej instytucji - Jolanta Szczygieł-Rogowska przybliżyła historię miasta w latach 1918-1945. Studio plenerowe Dwójki odwiedzili twórcy operetki Barok Cygański Straussa, której premiera w Operze i Filharmonii Podlaskiej zaplanowana jest na 13 września. O Tatarach w Białymstoku opowiedział historyk i Tatar - dr. Artur Konopacki. Audycję poprzedziły występy artystyczne i inne atrakcje dla mieszkańców miasta i turystów (godz. 12.00-15.00), w tym m.in. koncert folkowej kapeli Batareja, warsztaty wyplatania wianków, zajęcia kulinarne z Kołem Gospodyń Wiejskich oraz zabawy graficzne dla dzieci.

Prowadzący:

Goście: Arkadiusz Puchalski, Rafał Rutkowski, Jolanta Szczygieł-Rogowska, Przemysław Wierzbowski, Adriana Ferfecka, Anna Lubańska, Bassem Akiki, Maria Sartova, Sławomir Naborczyk, Andrzej Lechowski, Artur Konopacki, Agnieszka Kajdanowska

Data emisji: 07.09.2019

Playlista