REKLAMA

Jak młodzi filozofowie walczą o nagrody

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 13:30
W audycji rozmawialiśmy o przyznawanym przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej Honorowym Stypendium im. Leszka Kołakowskiego.
Audio
  • Jak młodzi filozofowie walczą o nagrody (Skarbiec nauki polskiej/Dwójka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Wikimedia/public domain

Stypendium przyznawane jest młodym naukowcom niezależnie od narodowości, posiadającym wybitny dorobek naukowy w zakresie historii idei i filozofii średniowiecznej i nowożytnej do 1939 r. Laureatem pierwszej edycji tej nagrody został dr Dimitri Levitin - absolwent Uniwersytetu w Cambridge, gdzie w 2011 roku obronił doktorat poświęcony historii filozofii w Anglii w latach 1650–1700. Jest autorem licznych publikacji na temat historii nowożytnej myśli europejskiej, m.in. historii filozofii, nauki, medycyny i stosunkom pomiędzy państwem a Kościołem.

Gościem audycji był prof. Bogdan Szlachta z UJ, który przedstawił sylwetkę dra Dimitri Levitina oraz zdradził kulisy wyboru zwycięzcy tegorocznego konkursu. Spotkaliśmy się również z prof. Włodzimierzem Boleckim - wiceprezesem FNP, który opowiadał o innych, przyznawanych przez tę fundację wyróżnieniach - nagrodzie im. prof. Barbary Skargi, polsko-niemieckiej nagrodzie Copernicus czy o stypendium im. Aleksandra von Humboldta.

***

Tytuł audycji: Skarbiec Nauki Polskiej

Prowadzi: Katarzyna Kobylecka

Data emisji: 7.10.2016

Godzina emisji: 15.00

mz/mc

Czytaj także

Polscy ekotoksykolodzy ratują przyrodę

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2016 15:49
Zapraszamy do wysłuchania audycji, której gościem był dr Łukasz Binkowski, laureat Nagrody im. Artura Rojszczaka Klubu Stypendystów FNP.
rozwiń zwiń