X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak młodzi filozofowie walczą o nagrody

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 13:30
W audycji rozmawialiśmy o przyznawanym przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej Honorowym Stypendium im. Leszka Kołakowskiego.
Audio
  • Jak młodzi filozofowie walczą o nagrody (Skarbiec nauki polskiej/Dwójka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Wikimedia/public domain

Stypendium przyznawane jest młodym naukowcom niezależnie od narodowości, posiadającym wybitny dorobek naukowy w zakresie historii idei i filozofii średniowiecznej i nowożytnej do 1939 r. Laureatem pierwszej edycji tej nagrody został dr Dimitri Levitin - absolwent Uniwersytetu w Cambridge, gdzie w 2011 roku obronił doktorat poświęcony historii filozofii w Anglii w latach 1650–1700. Jest autorem licznych publikacji na temat historii nowożytnej myśli europejskiej, m.in. historii filozofii, nauki, medycyny i stosunkom pomiędzy państwem a Kościołem.

Gościem audycji był prof. Bogdan Szlachta z UJ, który przedstawił sylwetkę dra Dimitri Levitina oraz zdradził kulisy wyboru zwycięzcy tegorocznego konkursu. Spotkaliśmy się również z prof. Włodzimierzem Boleckim - wiceprezesem FNP, który opowiadał o innych, przyznawanych przez tę fundację wyróżnieniach - nagrodzie im. prof. Barbary Skargi, polsko-niemieckiej nagrodzie Copernicus czy o stypendium im. Aleksandra von Humboldta.

***

Tytuł audycji: Skarbiec Nauki Polskiej

Prowadzi: Katarzyna Kobylecka

Data emisji: 7.10.2016

Godzina emisji: 15.00

mz/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polscy ekotoksykolodzy ratują przyrodę

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2016 15:49
Zapraszamy do wysłuchania audycji, której gościem był dr Łukasz Binkowski, laureat Nagrody im. Artura Rojszczaka Klubu Stypendystów FNP.
rozwiń zwiń