X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polscy ekotoksykolodzy ratują przyrodę

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2016 15:49
Zapraszamy do wysłuchania audycji, której gościem był dr Łukasz Binkowski, laureat Nagrody im. Artura Rojszczaka Klubu Stypendystów FNP.
Audio
  • Spotkanie z drem Łukaszem Binkowskim (Skarbiec nauki polskiej/Dwójka)
Ekotoksykologia jest interdyscyplinarną, obejmującą m.in. chemię i ekologię, dziedziną wiedzy (zdj. ilustracyjne)
Ekotoksykologia jest interdyscyplinarną, obejmującą m.in. chemię i ekologię, dziedziną wiedzy (zdj. ilustracyjne)Foto: Northwest_Wildlife_03/Flickr, lic. CC BY 2.0

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej od 11 lat przyznaje swoją nagrodę młodym doktorom, którzy poza osiągnięciami naukowymi wyróżniają się humanistyczną postawą i umiejętnością przekraczania ram wąskich specjalizacji naukowych.

W tym roku to wyróżnienie otrzymał dr Łukasz Binkowski z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, który jest ekotoksykologiem i diagnozował m.in. skażenie ołowiem ptaków wodno-błotnych na terenie Polski. Ale oprócz tej ściśle naukowej działalności jest także pomysłodawcą i inicjatorem "Akcji SOS - Uczelnie schroniskom".

Jest to prowadzona od 9 lat inicjatywa, której celem jest pomoc bezdomnym zwierzętom z okolic Krakowa. Akcja polega na 4-tygodniowej (zwykle grudniowej) zbiórce materiałów żywnościowych, koców i pieniędzy na kilku krakowskich uczelniach i w instytutach PAN.

***

Tytuł audycji: Skarbiec Nauki Polskiej

Prowadzi: Katarzyna Kobylecka

Gość: dr Łukasz Binkowski 

Data emisji: 9.09.2016

Godzina emisji: 22.30

jp/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wilki zamiast myśliwych? "To naturalny łowca"

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2015 18:00
W naszym kraju żyje około stu grup rodzinnych wilków. Większość z nich po wschodniej stronie Wisły i w Karpatach. O ich codzienności opowiedział w Dwójce dr Robert Mysłajek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mózg na sali sądowej, czyli prawo i neurobiologia

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2016 16:00
W "Skarbcu nauki polskiej" spotkaliśmy się z prof. Bartoszem Brożkiem, jednym z siedmiu laureatów 18. odsłony Programu Mistrz Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.
rozwiń zwiń