X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Fryderyki 2013 gwałtem na muzyce poważnej"

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2013 23:59
- Przekonywano nas, że nagroda będzie bardziej prestiżowa, a artyści będą mieli większą promocję jeżeli będzie mniej nagrodzonych. To się kompletnie nie sprawdziło - mówiła w Dwójce Małgorzata Polańska z firmy Dux. Jak wygląda krajobraz rynku fonograficznego po Fryderykach? Posłuchaj dyskusji.
Audio
  • Krajobraz po Fryderykach - dyskusja z udziałem Małgorzaty Polańskiej (Dux), Andrzeja Sasina (CD Accord) i Piotra Rzeczyckiego (Universal Music Polska) (Płytomania/Dwójka)
Fryderyk
Fryderyk Foto: PAP/Leszek Szymański

W miniony czwartek, 25 kwietnia, w Teatrze Polskim w Warszawie już po raz dziewiętnasty wręczono nagrody Akademii Fonograficznej. Wydaje się, że Fryderyki przeżywają kolejną rewolucję w swej historii. We wszystkich kategoriach radykalnie zmniejszono liczbę przyznawanych nagród, co ma służyć – według organizatorów, czyli Związku Producentów Audio-Wideo – wzmocnieniu jej pozycji.
Łącznie wręczono 13 statuetek: cztery w kategorii "muzyka rozrywkowa", trzy w kategorii "jazz" i trzy w kategorii "muzyka poważna". Trzy kolejne statuetki to nagrody specjalne. Złote Fryderyki otrzymali: Józef Skrzek i prof. Jan Ekier. Pośmiertnie nagrodę przyznano także Tomaszowi Szukalskiemu.
W kategorii "muzyka poważna” zmiany są bardzo widoczne. Fryderyki otrzymali: Bartek Nizioł i Paweł Andrzej Mazurkiewicz za nagranie utworów Karola Lipińskiego (Dux, "najwybitniejsze nagranie muzyki polskiej”) oraz Rafał Blechacz za recital z utworami Szymanowskiego i Debussy’ego (DG, "album roku”). Artystą roku został kompozytor Paweł Łukaszewski, którego trzy albumy wydane przez Dux pojawiły się w różnych kategoriach.
Dlaczego dokonano tak radykalnych zmian i z czego one wynikały? Co artyści zyskali, a co stracili? Jak wygląda polska fonografia AD 2013? I co jest jej przyszłością – kompakt czy plik?
O tym Jacek Hawryluk rozmawiał ze swoimi gośćmi: Małgorzatą Polańską (Dux), Andrzejem Sasinem (CD Accord) i Piotrem Rzeczyckim (Universal Music Polska).
W audycji wysłuchaliśmy również rozmów z Aliną Ratkowską (Sarton) i nagrodzonym Fryderykiem, artystą roku – Pawłem Łukaszewskim.
Do wysłuchania nagrania audycji zaprasza Jacek Hawryluk.

Zobacz więcej na temat: MUZYKA płyta
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Recenzenci Dwójki wybrali ulubione płyty roku 2012

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2013 09:30
W pierwszym noworocznym wydaniu "Płytomanii" wszyscy nasi recenzenci przedstawili najciekawsze płyty, które ukazały się w ostatnich 12 miesiącach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dux. Dwadzieścia lat minęło….

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2013 12:14
- Na początku byliśmy firmą usługową, to artyści zgłaszali się do nas. a nie odwrotnie - o trudnych początkach jednej z najważniejszych polskich wytwórni opowiada jej współzałożycielka, Małgorzata Polańska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ECM: Archeologia kultury

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2013 16:00
Audycję z cyklu "Płytomania" poświęcilismy wytwórni ECM. Naszym przewodnikiem po historii firmy był jej założyciel i główny producent – Manfred Eicher.
rozwiń zwiń