Corelli idealny

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2013 09:30
W "Płytomanii" omówimy nową znakomitą płytęCorelli idealny Amandine Beyer oraz zrecenzujemy nagrania "Lodoïski" Cherubiniego oraz "Zamku na Czorsztynie" Kurpińskiego.
Corelli idealny

Można było przypuszczać, że tak się stanie… Choć efekt przerósł wszelkie oczekiwania. Świetnie znane koncerty z op. 6 Arcangela Corellego otrzymały właśnie idealną interpretację. Podpisała się pod nią Amandine Beyer wraz z zespołem Gli Incogniti (Zig- Zag). Klasyczne nagrania Pinnocka i Banchini doczekały się silnej konkurencji…

Poza tym w audycji opowiemy o nagraniach Zamku na Czorsztynie Kurpińskiego (Michał Niedziałek, Dux), Lodoiski Cherubiniego (Jeremie Rhorer, Naive) oraz nowych interpretacjach muzyki Gesualda (Tenebrae, Archiv/DG).

Jacek Hawryluk zaprasza na "Płytomanię" w niedzielę (6 października) o godz. 15.00.

Zobacz więcej na temat: MUZYKA opera

Czytaj także

Czy Giuseppe Verdi jest nadal aktualny?

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2013 12:00
Czy w XXI wieku widzimy w Verdim prekursora weryzmu muzycznego, poszukiwacza prawdy o świecie i człowieku? Czy może dzieło twórcy Rigoletta to dziś już tylko zamknięty rozdział historii opery? Na kilka dni przed dwusetną rocznicą urodzin Giuseppe Verdiego rozmawialiśmy o jego dziełach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Diabły Pendereckiego chodziły za mną 30 lat"

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2013 18:00
- Penderecki otarł się o faszyzm i żył w komunizmie. Inkwizycja nie pali dziś ludzi na stosach, ale ten utwór jest aktualny jako akt oskarżenia przeciw totalitaryzmom i autorytarnej władzy - mówił w Dwójce Keith Warner, reżyser nowej wersji "Diabłów z Loudun" w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Penderecki w mrocznym świecie Loudun

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2013 20:00
- "Diabły z Loudun" to przykład nowoczesnego teatru muzycznego - mówił w Dwójce krytyk muzyczny Jacek Marczyński. Dzień po warszawskiej premierze opery Krzysztofa Pendereckiego recenzowaliśmy ją w audycji "Wybieram Dwójkę".
rozwiń zwiń