Recital Paula Lewisa z festiwalu Schubertiade

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2017 16:00
W "Filharmonii Dwójki" spotkamy się ze światowej sławy pianistą brytyjskim, uczniem m.in. Alfreda Brendla, powszechnie cenionym za swe interpretacje utworów Beethovena i Schuberta.
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock/Artstyle Studio

Nagrania Paula Lewisa, realizowane dla wytwórni Harmonia Mundi i wielokrotnie nagradzane, zyskały mu miano wybitnego wykonawcy muzyki XVIII i XIX wieku, chętnie zapraszanego na najważniejsze europejskie festiwale.  

W programie jego występu na ubiegłorocznej "Schubertiade" w Schwarzenbergu  znalazły się dzieła Johannesa Brahmsa, Franciszka Schuberta i Franciszka Liszta

Program:

Johannes Brahms Ballady op. 10; Intermezzi  op. 117; Franciszek Schubert Sonata fortepianowa H-dur  D.575; Franciszek Liszt Après une lecture du Dante - Fantasia quasi una sonata

Wyk. Paul Lewis - pianista

(19.06.2016, Angelika Kauffmann Hall, Schwarzenberg)

***

Na "Filharmonię Dwójki" w poniedziałek (20.03) w godz. 19.30-21.30 zaprasza Róża Światczyńska.

mz/ab

Czytaj także

Okko Kamu i Boris Belkin. Dyrygent i skrzypek w zgranym duecie

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2017 15:03
- Wykonanie I koncertu skrzypcowego Maxa Brucha zależy od solisty, a nie od dyrygenta. Znam Borisa Belkina od wielu lat i dlatego nie obawiam się, że ten koncert w większym stopniu zależy od niego niż ode mnie – powiedział powiedział fiński dyrygent Okko Kamu, który wraz z rosyjskim skrzypkiem wystąpił w siedzibie NOSPR w Katowicach.
rozwiń zwiń