Monteverdi na Misteriach Paschaliach. Polska prapremiera!

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2017 18:57
W "Filharmonii Dwójki" zapraszamy na transmisję koncertu inaugurującego krakowski festiwal. W programie znalazły się kompozycje Claudia Monteverdiego ze zbioru "Selva morale e spirituale".
Audio
  • Relacja Magdaleny Łoś z przygotowań do inauguracji festiwalu Misteria Paschalia (Wybieram Dwójkę)
Le Poeme Harmonique
Le Poeme HarmoniqueFoto: Jean-Baptiste Millot

Vincent Dumestre ©Jean-Baptiste Millot 663.jpg
Vincent Dumestre: naukę muzyki zacznij rysując instrument

"Selva morale e spirituale" jest zbiorem utworów o przeznaczeniu liturgicznym, napisanych przez Monteverdiego z myślą o bazylice św. Marka w Wenecji. Wykona je zespół Le Poème Harmonique, specjalizujący się w wykonawstwie muzyki XVII i XVIII wieku, wraz rosyjskim chórem Musica Aeterna oraz solistami. Pokieruje nimi dyrektor-rezydent festiwalu Vincent Dumestre.

Program:

Claudio Monteverdi Selva Morale e Spirituale

Claudio Monteverdi Tocatta, Andrea Falconieri Batalla de Barabaso yerno de Satanas; anon. Dixit Dominus; Claudio Monteverdi Dixit Dominus; Annibale Gregori Mai non disciolgasi (ciaccona); Claudio Monteverdi Gloria, Crucifixus, Salve Regina; Giovanni Gabrieli Canzon a 12; Claudio Monteverdi/Aquilino Coppini O gloriose martyr; Claudio Monteverdi Magnificat


14. Misteria Paschalia_grafika 1200.jpg
14. Misteria Paschalia na antenie Dwójki

Wyk. Le Poème Harmonique i musicAeterna, kier. art. Vincent Dumestre i Vitaly Polonsky

Soliści: Deborah Cachet – sopran, Eva Zaicïk – mezzo-sopran, Cyril Auvity – tenor, Jean-François Lombard – tenor, Sébastien Obrecht – tenor, Geoffroy Buffière – bas

(Kraków, Kościół Św. Katarzyny Aleksandryjskiej)

***

Na transmisję w "Filharmonii Dwójki" w poniedziałek (10.04) w godz. 19.30-22.00 (początek transmisji o 20.00) zaprasza Magdalena Łoś.

bch/mc

Zobacz więcej na temat: Misteria Paschalia MUZYKA

Czytaj także

14. Misteria Paschalia na antenie Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2017 17:42
Zapraszamy na transmisje z jednego z najbardziej rozpoznawalnych europejskich festiwali muzyki dawnej. Tematem przewodnim wydarzenia, które odbywa się w Krakowie w dniach od 10 do 17 kwietnia, jest muzyka francuska.
rozwiń zwiń