X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Yasmin Levy: inspiracje same do mnie przychodzą

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 08:00
- Nadal wpływają na mnie te wszystkie style, jak tango, flamenco, muzyka sefardyjska czy turecka, ale także wielkie osobowości, na których twórczości się wychowałam – podkreślała w Dwójce Yasmin Levy, opowiadając o różnorodnych źródłach swojej muzyki.  Pierwsza dama muzyki ladino była gwiazdą koncertu cyklu "To, co najpiękniejsze".
Audio

Yasmin Levy, która sięga w swojej twórczości do wielu różnych kultur basenu Morza Śródziemnego, łącząc przy tym elementy różnych religii, mówiła w Dwójce, że tę otwartość i gotowość do jednoczenia tradycji zawdzięcza "pewnej pięknej kobiecie: Jerozolimie". - Dorastałam wśród mnóstwa różnych stylów muzycznych, smaków, zapachów, potraw – z całego świata! Miałam szczęście, że urodziłam się w Jerozolimie. Dzisiaj, kiedy komponuję czy śpiewam, nie myślę, skąd się to bierze. Robię to, co czuję. Taka jestem. Ale wszystko zawdzięczam temu miastu - opowiadała artystka.

Jak przyznała, przy tworzeniu nie szuka specjalnie inspiracji ("one same do mnie przychodzą"), choć ostatnio czuje się "uzależniona od muzyki klasycznej". W wywiadzie również: o ojcu artystki i jego pracy na rzecz zachowania języka ladino, o tradycji sefardyjskiej i historii Żydów sefardyjskich czy o wartości muzyki ("jeśli zabrano by muzykę z mojego życia, to zniknę").

Nie zabrakło również opowieści o warszawskim koncercie: współpracy z Polską Orkiestrą Radiową (Yasmin Levy wystąpiła po raz pierwszy w Polsce z orkiestrą!) i o polskim tangu, które znalazło się w programie tego szczególnego wydarzenia.

"To, co najpiękniejsze… - Jesień", który odbył się 25 listopada 2018 roku na scenie Studia Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego, to kolejny z serii wyjątkowych koncertów zapoczątkowanych przez Polskie Radio jesienią 2017 roku. Ich celem jest popularyzacja polskiej i światowej muzyki, w tym również klasycznej, wśród odbiorców, którzy nie są jeszcze koneserami, ale poszukują kontaktu z kulturą wysoką.

***

Prowadziła: Aleksandra Tykarska

Gość: Yasmin Levy (izraelska piosenkarka)

Data emisji: 25.11.2018

Godzina emisji: 19.55

Materiał został wyemitowany w audycji "Filharmonia Dwójki".

jp/bch


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"To, co najpiękniejsze… - Jesień" Yasmin Levy

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2018 20:00
W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbył się kolejny koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze…". Tym razem Polskie Radio zaprosiło gwiazdę world music – Yasmin Levy. W finale koncertu artystka zaśpiewała piosenkę "Ta ostatnia niedziela".
rozwiń zwiń