REKLAMA

Smoliński, Miler, Duczmal i Amadeus. Koncert na 85-lecie Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2022 08:00
W niedzielę 22 maja zaprosiliśmy Państwa na koncert Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus pod dyrekcją Agnieszki Duczmal. U boku światowej sławy dyrygentki wystąpili Kacper Smoliński grający na harmonijce ustnej oraz Bartek Miler na instrumentach perkusyjnych.
Kacper Smoliński w Studiu S-3
Kacper Smoliński w Studiu S-3Foto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

Mimo że obecny sezon artystyczny Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus został zdominowany przez pianistów, to ostatni koncert był okazją do wysłuchania wyjątkowego połączenia instrumentów. To wydarzenie zorganizowane zostało z okazji 85-lecia Programu Drugiego Polskiego Radia. Jednocześnie był to ostatni przed przerwą wakacyjną koncert Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus w Auli UAM w Poznaniu. W programie znalazł się m.in. Koncert na harmonijkę chromatyczną, perkusję i orkiestrę smyczkową w wykonaniu kompozytora Kacpra Smolińskiego.

Program

Jacek Rabiński Divertimento Amadeus, Kacper Smoliński Koncert na harmonijkę chromatyczną, perkusję i orkiestrę smyczkową, Emmanuel Séjourné Koncert na wibrafon i orkiestrę smyczkową, Dag Wirén Serenada na smyczki op. 11

Wyk.: Kacper Smoliński – harmonijka ustna, Bartek Miler – instrumenty perkusyjne, Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus, Agnieszka Duczmal – dyrygent

W przerwie koncertu z artystami - Kacprem Smolińskim i Bartkiem Milerem - rozmawiała Beata Stylińska.

Posłuchaj
18:11 Dwojka_Filharmonia_dwojki 2022_05_22-19-19-27.mp3 Beata Stylińska w rozmowie z instrumentalistami Kacprem Smolińskim i Bartkiem Milerem (Filharmonia Dwójki)

 

***

Kacper Smoliński gra na harmonijce ustnej, jest kompozytorem oraz reżyserem dźwięku, a także członkiem zespołu Weezdob Collective. Edukację rozpoczął od studiów na wydziale Reżyserii Dźwięku na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w 2009 roku, gdzie kształcił się pod kierunkiem realizatora nagrań Piotra Madziara.

W 2013 roku rozpoczął studia licencjackie na kierunku Kompozycja z Aranżacją w klasie dr. Krzesimira Dębskiego w Akademii Muzycznej w Poznaniu, a w 2014 roku studia na Universität der Künste Berlin, którą to uczelnię ukończył w 2019 roku. Podczas pobytu w Berlinie miał okazję pracować pod okiem takich muzyków, jak Peter Weniger, Kurt Rosenwinkel, Greg Cohen, Geoffroy de Masure, Gerard Presencer, Hendrik Meurkens.

Równolegle do studiów w Berlinie, ukończył harmonijkę jazzową na studiach II stopnia w Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Kacper Smoliński - mistrz harmonijki ustnej i jego pierwsza autorska płyta [ZOBACZ WIDEO] >>>>

***

Tytuł audycji: Filharmonia Dwójki

Prowadziła: Joanna Grotkowska

Data emisji: 23.05.2022

Godzina emisji: 18.00

Czytaj także

Diamentowa Batuta dla Agnieszki Duczmal [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2021 22:00
- To dla mnie bardzo wzruszający i zaszczytny moment. Najszczerzej i najmocniej dziękuję Kapitule Polskiego Radia za przyznanie mi tego zaszczytnego wyróżnienia - mówiła Agnieszka Duczmal, odbierając z rąk Prezes Polskiego Radia Agnieszki Kamińskiej Diamentową Batutę za wybitne osiągnięcia w dziedzinie dyrygentury i rozsławianie polskiej muzyki za granicą.
rozwiń zwiń