Courtney Lewis dyryguje zespołami Filharmonii Narodowej

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2026 22:30
Podczas warszawskiego koncertu brytyjski dyrygent Courtney Lewis poprowadził zespoły Filharmonii Narodowej w programie ukazującym moment przełomu między dwiema epokami. Zabrzmiały bowiem Msza As-dur Franza Schuberta oraz II Symfonia Ludwiga van Beethovena, dzieła powstałe w czasie, gdy klasyczna równowaga ustępowała miejsca romantycznej ekspresji.
Filharmonia Narodowa w Warszawie
Filharmonia Narodowa w WarszawieFoto: Shutterstock/marekusz

Program:

  • Franz Schubert Msza As-dur D 678
  • Ludwig van Beethoven II Symfonia D-dur op. 36 

Wykonawcy:

  • Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej
  • Bartosz Michałowski - przygotowanie chóru
  • Aleksandra Kubas-Kruk – sopran
  • Hanna Hipp – mezzosopran
  • Petr Nekoranec – tenor
  • Łukasz Goliński - bas-baryton
  • Courtney Lewis - dyrygent

(Warszawa, 17.04.2026)

***

Na "Filharmonię Dwójki" w czwartek (4.06) zapraszał Michał Dębski.