Jacek Kaspszyk dyryguje Brucknerem. Transmisja z Narodowego Forum Muzyki
Ostatnia aktualizacja:
05.06.2026 23:00
Finałowy koncert sezonu artystycznego 2025/2026 NFM Filharmonii Wrocławskiej poświęcony został twórczości Antona Brucknera. Pod batutą Jacka Kaspszyka zabrzmiała IX Symfonia d-moll, ostatnie, nieukończone dzieło austriackiego kompozytora, od lat budzące fascynację zarówno swoją monumentalną formą, jak i otaczającą je aurą tajemnicy. To muzyka, w której głęboka religijność Brucknera spotyka się z odważnym, wyprzedzającym epokę językiem dźwiękowym.
Jacek Kaspszyk, dyrygent szczególnie ceniony ze względu na interpretacje dzieł późnego romantyzmuFoto: materiały promocyjne/Maciej Zienkiewicz
Program:
- Anton Bruckner IX Symfonia d-moll WAB 109
Wykonawcy:
- NFM Filharmonia Wrocławska
- Jacek Kaspszyk - dyrygent
Wrocław, Narodowe Forum Muzyki - transmisja
***