Yaron Herman: lubię szybkich graczy z dużym przeglądem pola

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2014 11:00
Nowy gwiazdor jazzowego fortepianu i niedoszły koszykarz w "Rozmowach improwizowanych" opowiedział nie tylko o sporcie, muzyce, ale i o… słonych paluszkach.
Audio
  • Yaron Herman: lubię szybkich graczy z dużym przeglądem pola (Rozmowy improwizowane/Dwójka)
Yaron Herman
Yaron HermanFoto: Julien Mignot/mat. prasowe

- Iniesta jest niesamowity. Robi na mnie większe wrażenie niż Messi. Oglądałem pierwszy mecz z Atletico i Iniesta był jedynym piłkarzem Barcelony, który miał jakiś pomysł na grę. Styl Barcelony stał się zbyt przewidywalny - o czym świadczą słabsze wyniki drużyny.

Czy taka wypowiedź może pochodzić z wywiadu z wybitnym pianistą? Oczywiście że tak!
Zapraszamy do wysłuchania nagrania ostatnich w tym sezonie "Rozmów improwizowanych", w których Yaron Herman opowiadał nie tylko o sporcie i muzyce, należy się spodziewać również podstaw kombinatoryki i odrobiny filozofii.

Nie zabrakło też błyskawicznego podsumowania kończącego się, już szóstego, sezonu "Rozmów improwizowanych", podczas którego zaprezentowaliśmy Państwu 23 wywiady. Trzynaście razy gościliśmy muzyków z USA, trzykrotnie – Brytyjczyków, dwa razy mieliśmy gości z Japonii. Pojawili się też u nas artyści z: Albanii, Szwajcarii, Holandii, Serbii, Panamy, Polski i Indii.

Do wysłuchania nagrania audycji zapraszają Tomasz Gregorczyk i Janusz Jabłoński

jamsession@polskieradio.pl

facebook.com/improwizowane

mc

Zobacz więcej na temat: Izrael Jazz MUZYKA
Czytaj także

Zakazane piosenki z Albanii - spotkanie z Eliną Duni

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2014 12:00
Dawniej śpiewała piosenki dziecięce na antenie Radia Tirana, dziś prezentuje własny amalgamat jazzu i tradycyjnej muzyki albańskiej publiczności na całym świecie. Jest jedną z nielicznych wokalistek w katalogu monachijskiej wytwórni ECM.
rozwiń zwiń