Młody Polak u progu wielkiej kariery

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2011 15:35
Bohaterem audycji będzie Jarosław Nadrzycki - 27-letni skrzypek, nagradzany na wielu międzynarodowych konkursach - Jarosław Nadrzycki.
Audio

Jarosław Nadrzycki jest  absolwentem Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. Jadwigi Kaliszewskiej, a także absolwentem Uniwersytetu Mozarteum w Salzburgu w klasie prof. Igora Ozima oraz Royal Academy of Music w Londynie w klasie prof. Igora Petrushevskiego.

Był zwycięzcą ostatniego Konkursu Skrzypcowego w Erewaniu im. Arama Chaczaturiana, przed dwoma laty Konkursu  w Bukareszcie - im. G. Enescu i innych. Był także dwukrotnie laureatem Konkursu im. H. Wieniawskiego w Poznaniu.

W 2010 roku Jarosław Nadrzycki zadebiutował z Simon Bolivar Orchestra of Venezuela w Caracas u boku Maestro Krzysztofa Pendereckiego, wykonując jego II Koncert Skrzypcowy "Metamorphosen". W listopadzie 2011 roku wystąpił ponownie w Caracas z Maestro Giancarlo Guerrero oraz w Armenii z Maximem Vengerovem. O tym i o swojej najnowszej płycie z utworami Tartiniego, Wieniawskiego, Enescu i Prokofiewa opowie w audycji "Słowa po zmroku"...

Zaprasza Beata Stylińska.

 

Czytaj także

Mozart pełen radości

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2011 15:03
O receptach na Mozarta opowiadają Agnieszka Duczmal, Maria Włoszczowska, Stefan Tarara i So-Young Yoon.
rozwiń zwiń