Miłość i zdrada w Szanghaju

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2012 19:26
"Gorzkie spotkanie" Eileen Chang to opowieść o uczuciach – namiętnych, niespełnionych, niszczących i pobudzających do życia, wplecionych w bieg burzliwej azjatyckiej historii.
Audio

Eileen Chang to legenda literatury chińskiej. Jej "Gorzkie spotkanie", książka w dużej mierze autobiograficzna, wydana przeszło trzydzieści lat po napisaniu, pozwala tej legendzie lepiej się przyjrzeć.

Główna bohaterka, Sheng Juli, czyli Julia Sheng, studiuje literaturę w Hongkongu. Jej rodzice są rozwiedzeni i nie zaprzątają sobie nią głowy - ojciec mieszka z konkubiną, matka spędza czas na podróżach i oddaje się miłostkom. Gdy Japończycy atakują Hongkong, Julia przerywa studia i przenosi się do Szanghaju, gdzie nawiązuje ryzykowny romans z Shao Zhiyongiem, uznawanym przez Chińczyków za zdrajcę z powodu współpracy z rządem japońskim. Zhiyong jest kochankiem niewiernym, co staje się powodem zerwania. Związek z przystojnym aktorem Yan Shanem także nie spełni jej oczekiwań. Julia zaczyna pisać, sięgając do własnych burzliwych doświadczeń.

"Gorzkie spotkanie" to książka o miłości, nadziei i zdradzie, namiętnościach jednocześnie niszczących i pobudzających do życia, wplecionych w bieg historii krajów i narodów.  

Fragmenty powieści czyta Anna Dereszowska.

16-20 stycznia (poniedziałek-piątek), godz. 23:45

Czytaj także

Tajemnicza artystka i jej niezwykły Kot

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2011 01:45
Światowej sławy włoska malarka, ekscentryczna i oryginalna, oraz znakomity polski eseista, Europejczyk z ducha, przyjaciel i ambasador naszych największych twórców. Tworzyli przez lata barwny, nieco magiczny związek.
rozwiń zwiń