X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pieśni Purcella. Pop z XVII wieku w nowym przekładzie

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 15:00
- Dawna angielska muzyka wokalna ma w sobie coś ponadczasowego. Przy pieśniach Purcella nie trzeba długo pracować, żeby brzmiały w sposób dzisiejszy, wręcz popowy - mówiła w Dwójce Olga Mysłowska, która zaśpiewała na płycie "Raphael Rogiński plays Henry Purcell".
Audio
  • Olga Mysłowska i Raphael Rogiński o muzyce Henry'ego Purcella (Nokturn/Dwójka)
Raphael Rogiński i Olga Mysłowska
Raphael Rogiński i Olga MysłowskaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Rogiński 1200.JPG
Raphael Rogiński o Darwinie i jagodowych krowach

Raphael Rogiński opowiadał w audycji "Nokturn", że początkowo chciał nagrać kompilację z angielską muzyką dawną. Ostatecznie zdecydował się tylko na Purcella. - On pozostawił po sobie coś tak skończonego, że można to było ułożyć w historię. Trudno jest mi sobie teraz wyobrazić, że tej płyty można słuchać po kawałku, i uważam, że to trochę zbrodnia słuchanie tych utworów nie po kolei - oceniał gitarzysta.

Olga Mysłowska podkreślała, że mimo nowoczesnego brzmienia ich płyty wszystkie dźwięki, jakie są na niej znalazły, zostały napisane przez Purcella. - Co najwyżej trochę odejmowaliśmy, a na końcu przepuszczaliśmy przez nasz czarny filtr. Im czarniejszy, tym lepszy.


Raphael Rogiński 1200x660.jpg
Raphael Rogiński: żyjemy w czasach nowego folkloru

Wokalistka wyjaśniała w audycji, dlaczego świadomie zrezygnowała z perfekcyjnego wykonania pieśni Purcella. Opowiadała też o ich tekstach, które jej zdaniem nie są specjalnie wybitne. Muzycy tłumaczyli też, dlaczego w pewnym momencie zaczęli się bać nagrywanej przez siebie płyty.

***

Tytuł audycji: Nokturn

Przygotowała: Ewa Szczecińska

Goście: Raphael Rogiński i Olga Mysłowska

Data emisji: 15.03.2017

Godzina emisji: 23.05 

bch/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Raphael Rogiński o Darwinie i jagodowych krowach

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 15:38
- Na Łotwie bardzo dbają, żeby przywrócić przyrodę oryginalną. Jest odnawiana m.in. populacja dzikich koni, a w lesie można spotkać krowy o kolorze jagodowym - mówił w Dwójce o swoich fascynacjach ceniony gitarzysta i improwizator.
rozwiń zwiń