X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Lider Jaruzelski's Dream: na tej płycie udajemy polski free jazz

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 13:15
- Tak się złożyło, że nasz basista słuchał w tamtym okresie jakichś niszowych płyt z polskim free jazzem z lat 60. i 70. Zaproponował taką właśnie koncepcję albumu. Zaczęło się od jego żartu, ale stopniowo wkręciliśmy się w ten żart - mówił Piero Bittolo Bon, włoski saksofonista i kompozytor.
Audio
  • Włoski saksofonista Piero Bittolo Bon o trio Jaruzelski's Dream, wspomnieniach z Polski i wykorzystywaniu w swojej muzyce komputera Commodore C64 (Nokturn/Dwójka)
  • Płyta "Radio-hedonistycznie" Moniki Borzym, Rozmowa improwizowana z saksofonistą Piero Bittolo Bonen, nowości płytowe - w tym "JOY!Guru" tria Bhattacharya/Traczyk/Zemler (Nokturn/Dwójka)
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: materiały prom./Pixabay

W 2010 roku trio Jaruzelski's Dream wydało płytę "Jazz Gawronski". - Początkowo miała to być produkcja własna, wypalane płyty CDR z moimi głupawymi grafikami. Tak się jednak złożyło, że nasz przyjaciel, dziennikarz, przekazał te nagrania szefowi wytwórni Clean Feed i ten postanowił wydać album - wspominał Piero Bittolo Bon.

Odniesienie do Polski nie kończą się na nazwie zespołu i tytule płyty. Na albumie znajdziemy tytuły zatytułowane: "Swiatoslaw", "Pimpin’ the Papamobile", "Zibibboniek", "The Amazing Kaczinski Twins" czy "Soulidarnosc". - Przyznaję, tytuły to był mój pomysł. Robiłem sobie żarty ze stosunków polsko-włoskich - tłumaczył artysta.

Kim jest tytułowy Gawronski? Czy nadanie płycie polskiego konstektu spowodowało jakieś reperkusje? Dlaczego Piero Bittolo Bon do końca życia będzie pamiętał wizytę na katowickim festiwalu JazzArt 2017? O tym w nagraniu audycji. Ponadto słuchaliśmy jazzowych interpretacji utworów Radiohead, w tym zaaranżowanych przez Nikolę Kołodziejczyka wersji z nowej płyty Moniki Borzym "Radio-hedonistycznie", a także nowych płyt z katalogów m.in. berlińskiej Aut Records i Trybuny Muzyki Spontanicznej, oraz - przedpremierowo - fragmentów albumu "JOY!Guru" tria Bhattacharya/Traczyk/Zemler.

***

Tytuł audycji: Nokturn 

Prowadzili: Janusz Jabłoński i Tomasz Gregorczyk

Gość: Piero Bittolo Bon (saksofonista i kompozytor)

Data emisji: 28.11.2018

Godzina emisji: 22.30

pg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak