Festiwal Warszawska Jesień to nie tylko koncerty

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 11:22
W audycji "Nokturn" odwiedziły nas kuratorki wydarzeń towarzyszących warszawskiemu festiwalowi muzyki współczesnej: Paulina Celińska i Aleksandra Bilińska.
Audio
  • Paulina Celińska i Aleksandra Bilińska o wydarzeniach festiwalu Warszawska Jesień (Nokturn/Dwójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/NATALIA61

Chcesz spacerować z muzyką i dźwiękami? Jest na to szansa! Mała Warszawska Jesień to program zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Chcesz dowiedzieć się, jak powstaje muzyka? Wybierz się na warsztaty kompozytorskie, które w tym roku w ramach festiwalu Warszawska Jesień prowadzą Magdalena Długosz, Zygmunt Krauze, Niels Rønsholdt i Cathy Van Eck.

O wydarzeniach tych opowiedziały kuratorki: Paulina Celińska i Aleksandra Bilińska.

Ponadto w audycji fonograficzne premiery, między innymi fantastyczna płyta zespołu proMODERN, na której muzycy zarejestrowali kompozycję Stimmung Karlheinza Stockhausena. Był też utwór Océan Cité Magdaleny Długosz - fenomenalna, przestrzenna kompozycja elektroniczna wywiedziona z nagrań fletu oraz piękny intymny utwór Zygmunta Krauzego One Piano Eight Hands.

***

Tytuł audycji: Nokturn 

Prowadzi: Ewa Szczecińska

Data emisji: 23.09.2019

Godzina emisji: 23.00

bch/pg

Czytaj także

Finał 62. festiwalu "Warszawska Jesień" na antenie Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 14:58
W piątek 20 września w stolicy rozpoczął się 62. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień". Program 2 Polskiego Radia, partner medialny wydarzenia, obszernie relacjonuje to wydarzenie. Zaplanowano transmisje i retransmisje z festiwalu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zygmunt Krauze: do komponowania zawsze potrzebuję tematu

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 13:10
- Kiedy spojrzę na swoje pierwsze utwory, pisane jeszcze w 1958 roku i dalsze, to można zauważyć, że ta muzyka jest coraz bardziej ekspresyjna, dramatyczna, kanciasta - opowiadał w Dwójce kompozytor, którego utwór zabrzmiał podczas koncertu inaugurującego 62. Festiwal Warszawska Jesień.
rozwiń zwiń