X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Festival Africourage z Gambii. Afryka pierwszy raz na żywo

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2019 12:45
A dokładnie z Banjul, skąd nadaliśmy specjalne wydanie "Nokturnu" - pierwszą transmisję live z festiwalu z krajów Afryki Subsaharyskiej do europejskich radiofonii.
Po raz pierwszy w AfriCourage czynnie uczestniczą również media światowe, w tym EBU, które transmituje festiwal na żywo do krajów europejskich.
Po raz pierwszy w AfriCourage czynnie uczestniczą również media światowe, w tym EBU, które transmituje festiwal na żywo do krajów europejskich. Foto: AfriCourage ©Subliminal/mat. pras.

Ideą festiwalu Africourage jest połączenie lokalnych i międzynarodowych artystów oraz muzyki tradycyjnej i współczesnej w wielu odmianach. To również platforma wymiany i spotkań promotorów, menedżerów i twórców kultury. W tym roku Africourage połączony jest z festiwalem OpenMic - od ponad 10 lat główną sceną muzyczną gambijskiej młodej generacji, przede wszystkim związanej z hiphopem. W 2016 festiwal odegrał ogromną rolę w tworzeniu się nowoczesnej gambijskiej demokracji, stając się miejscem spotkań aktywistów. Używając hasła i hashtagu powstałego na festiwalu - #gambiahasdecided - tysiące Gambijczyków wyszło na ulice protestować przeciwko dyktatorowi, który nie uznał wyników demokratycznych wyborów i przyczyniło się do jego obalenia.

Od tego czasu festiwal z jednodniowej imprezy zmienił się w trwający dwa dni największy festiwal muzyczny tego typu w Gambii i jeden z największych w całej zachodniej Afryce. Pierwszy dzień festiwalu poświęcony jest kulturze i muzyce hiphopowej, natomiast dzień drugi, 28 grudnia, jest miejscem spotkań artystów międzynarodowych oraz lokalnych z Gambii i Senegalu. Po raz pierwszy w festiwalu czynnie uczestniczą również media światowe, w tym EBU, które transmituje festiwal na żywo do krajów europejskich.

Słuchaliśmy Baaby Maala (największej gwiazdy festiwalu) oraz członków jego zespołu oraz projektu The Liberation Orchestra of Invented Traditions (w skład tej supergrupy wchodzi uznany niemiecki zespół muzyki współczesnej Ensemble Modern, gambijski wirtuoz kory Tatadindin Jobarteh oraz fiński duet Wimme & Rinne) czy gambijskich i senegalskich raperów: Journala Rappe czy Killa Ace'a.

***

Tytuł audycji: Nokturn 

Prowadziła: Magda Tejchma

Data emisji: 29.12.2019

Godzina emisji: 0.00

at/mat. pras.


Zobacz więcej na temat: world music folk Afryka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak