P e n d e r e c k i

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 15:48
Jego zaskakujące pojawienie się w pop kulturze ostatniej dekady było dla wszystkich szokiem. Jakże miłym, dodajmy. Niespodziewane koncerty, płyty, spotkania - wszystko to relacjonowaliśmy Państwu na bieżąco.
Audio
  • Muzyka Krzysztofa Pendereckiego (Nokturn/Dwójka)
Krzysztof Penderecki
Krzysztof PendereckiFoto: PAP/Maciej Kulczyński

Fascynacje Jonny’ego Greenwooda, remiksy Aphexa Twina, sety didżejskie Skalpela i DJ Vadima, klawiszowe metamorfozy Pianohooligana, Actions z Fire! Orchestra, o trzecim sezonie Twin Peaks nie zapominając... Europejski Kongres Kultury we Wrocławiu, Barbican Center w Londynie, Sacrum Profanum w Krakowie, Opener w Gdyni. I jeszcze Trzecia równolatka Góreckiego z Beth Gibbons, wokalistką Portishead, w Teatrze Wielkim Operze Narodowej. Tam wszędzie był On. Jest i u nas. Penderecki.

***

Tytuł audycji: Nokturn

Prowadziła: Jacek Hawryluk

Data emisji: 2.04.2020

Godzina emisji: 23.00

am/uk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"W muzyce wypada to, czego nie wypada". Uczeń wspomina mistrza Pendereckiego

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 17:48
- Żegnam mistrza. Powiedział mi kiedyś, że najważniejsze w życiu kompozytora to, żeby pisać, jak się chce, jeśli się oczywiście umie. To jest najważniejsze przesłanie, jakie od niego otrzymałem, bo jeśli się umie i pisze się to, co wypada, to nie o to chodzi - wspominał Krzysztofa Pendereckiego jego uczeń Ignacy Zalewski, kompozytor i dyrygent.
rozwiń zwiń