Swingujący Dylan?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2010 15:00
Wiele piosenek Boba Dylana stało się pokoleniowymi hymnami i funkcjonuje w setkach różnych wykonań. Czy "Knockin’ On Heaven’s Door", "Like A Rolling Stone" albo "Blowin’ In The Wind" mogą stanowić inspirację także dla jazzmanów? W środowy wieczór zapraszają Janusz Jabłoński i Tomasz Gregorczyk.

Bob Dylan to pieśniarz i poeta, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Amerykański, chociaż gdyby losy świata potoczyły się inaczej, byłby może poetą i pieśniarzem ukraińskim lub litewskim. Niektórzy twierdzą, że nikt nie wykonuje piosenek Dylana gorzej od Dylana... Tak czy inaczej: jego chrypka jest jednym z dóbr narodowych kultury amerykańskiej, podobnie jak ta należąca do Louisa Armstronga czy Toma Waitsa.

W roku 1988 Bob Dylan został wprowadzony do Rock And Roll Hall Of Fame. Także jego twórczość literacka zdobyła uznanie – świadczy o tym zarówno nagroda Pulitzera, jak i to, że Dylan był kilkakrotnie typowany do literackiego Nobla.

W środowym "Czasie na jazz" kompozycje Dyllana zagrają: Bill Frisell, sam i w duecie z Jimem Hallem, Duke Ellington, Marty Ehrlich, Michael Moore oraz Abbey Lincoln.

 

8 grudnia (środa), godz. 22:05

Czytaj także

Plebiscyt na ulubioną pieśń Boba Dylana - wyniki

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2010 04:16
25 kwietnia 2010, godz. 23:00
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Indiach świętują urodziny Boba Dylana

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2010 11:39
W indyjskim stanie Meghalaja uroczyste obchody urodziny muzyka odbywają się od 38 lat.
rozwiń zwiń