X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jest taki obraz

10.12.2017
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Jaroslav Moravcik /Shutterstock.com
O Audycji

Jest taki obraz

Najdroższy obraz świata to "Salvator Mundi" Leonarda da Vinci. Ustanowił cenowy rekord w domu aukcyjnym Christie's."Zbawiciel świata" (Salvator Mundi) był własnością króla Francji Ludwika XII. Zawędrował do Anglii na królewski dwór. Zaginął w XVIII wieku i do schyłku XX wieku był uważany za utracony. Tymczasem uległ zniszczeniom i został przemalowany. W 1958 roku sprzedany za 45 funtów, uważany był za kopię. Znów zaginął na pół wieku. Odnaleziony i kupiony na wyprzedaży został poddany badaniom konserwatorskim i okazał się zaginionym dziełem Leonarda. Przedstawia Jezusa trzymającego w lewej ręce kryształową kulę - symbol świata - a prawą dłonią błogosławiącego świat. 15. listopada obraz został sprzedany na aukcji nieznanemu nabywcy za 450.312.500 dolarów.

Prowadzący:

Goście: Grażyna Bastek

Data emisji: 10.12.2017

Playlista