X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krzysztof Zaleski. Wspomnienia i refleksje

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2018 14:51
Zapraszamy do wysłuchania opowieści zmarłego przed 10. laty wybitnego reżysera i aktora, dyrektora Programu 2 Polskiego Radia i Teatru Polskiego Radia.
Audio
  • Krzysztof Zaleski o domu rodzinnym, tradycjach, dzieciństwie spędzonym na ul. Mokotowskiej w Warszawie, latach szkolnych i pierwszych poważnych decyzjach życiowych (Głosy z przeszłości/Dwójka)
  • Krzysztof Zaleski o fascynacjach literackich i teatralnych (Głosy z przeszłości/Dwójka)
  • Krzysztof Zaleski o studiach reżyserskich w PWST, ulubionych profesorach i kolegach, pierwszej pracy u Tadeusza Łomnickiego, pracy u Erwina Axera, przedstawieniu "Ksiądz Marek" w jego reżyserii i spotkaniu z niemieckim reżyserem Peterem Steinem (Głosy z przeszłości/Dwójka)
  • Krzysztof Zaleski o fascynacji kinem, najważniejszych dla niego filmach i reżyserach (Głosy z przeszłości/Dwójka)
  • Krzysztof Zaleski opowiada o sensie przyjaźni, najważniejszych osobach, z którymi się zetknął w swoim życiu prywatnym i zawodowym (Głosy z przeszłości/Dwójka)
Krzysztof Zaleski
Krzysztof ZaleskiFoto: PAP/Ireneusz Sobieszczuk

W pierwszym fragmencie wspomnień nagranych przez Hannę Bielawską-Adamik w 2001 roku Krzysztof Zaleski mówił o swoim rodowodzie, tradycjach rodzinnych, wspominał lata 50. XX wieku; dzieciństwo spędzone w Warszawie na ul. Mokotowskiej, Szkołę Podstawową nr 48, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, dojrzewanie w latach 60. XX wieku, wykłady Leszka Kołakowskiego, studia polonistyczne od 1966 roku. Mówił rownież o doświadczeniach i rozczarowaniach 1968 roku.

***

Tytuł audycji: Głosy z przeszłości

Przygotowała: Bogumiła Prządka

Data emisji: 22-26.10.2018

Godzina emisji: 12.45

mko/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybitny, niezapomniany. Wspomnienie o Krzysztofie Zaleskim

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2018 13:00
20 października minęła 10. rocznica śmierci Krzysztofa Zaleskiego – wybitnego reżysera, aktora, a także dyrektora Programu 2 Polskiego Radia i Teatru Polskiego Radia. Tego wyjątkowego twórcę wspominali w audycji przyjaciele, współpracownicy i rodzina.
rozwiń zwiń