Anna Rocławska-Musiałczyk - wokalistyka, kameralistyka i free jazz

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2023 23:00
Bohaterką audycji była Anna Rocławska-Musiałczyk, kompozytorka, aranżerka, pianistka i śpiewaczka z oktetu wokalnego Art’n’Voices. 
Anna Rocławska-Musiałczyk
Anna Rocławska-MusiałczykFoto: materiały promocyjne

Anna Rocławska-Musiałczyk mieszka blisko morza, lubi spoglądać w niebo i gwiazdy - naturalne przestrzenie są dla niej źródłem natchnienia i inspiracji. 

Słuchaliśmy jej utworów wokalnych, wykonywanych przez zespół Art’n’Voices, oraz na "chór preparowany" w wykonaniu Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego pod dyr. Agnieszki Franków-Żelazny. Centralną pozycją audycji była kompozycja "Ad Astra" - Piano Concerto for Four Hands and String Orchestra w wykonaniu pianistek Bogny Czerwińskiej-Szymuli i Katarzyny Markiewicz. Była też kameralistyka - "Absence" na obój i fortepian.

Gościem audycji była kompozytorka, która opowiedziała też o współpracy z gdańskim środowiskiem free jazzowym, z Mikołajem Trzaską, Olo Walickim i Jackiem Prościńskim. 

Program:

 Koncert fortepianowy na 4 ręce i orkiestrę smyczkową "Ad Astra", wyk. Bogna Czerwińska-Szymula i Katarzyna Markiewicz - fortepian, Orkiestra Kameralna "Progres”, dyr. Szymon Morus; 

Five Images to Walt Whitman’s Poetry na chór preparowany, wyk. Polski Narodowy Chór Młodzieżowy, dyr. Agnieszka Franków-Żelazny; 

The Midnight Song, wyk. zespół wokalny Art’n’Voices; 

Two Contrasts for Duo, wyk. Marta Gidaszewska, Robert Łaguniak - skrzypce.

Kompozytorką wszystkich utworów jest Anna Rocławska-Musiałczyk.

Posłuchaj
59:41 [i] 25 05 NOWA POLSKA - ROCLAWSKA OK.mp3 Anna Rocławska-Musiałczyk - wokalistyka, kameralistyka i free jazz (Nowa Polska/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Nowa Polska

Prowadziła: Ewa Szczecińska

Gość: Anna Rocławska-Musiałczyk (kompozytorka, aranżerka, pianistka i śpiewaczka z oktetu wokalnego Art’n’Voices)

Data emisji: 25.05.2023

Godzina emisji: 22.00

mo

mo

Czytaj także

Aleksandra Kaca - muzyka poskładana z dźwięków miasta

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2023 23:00
Bohaterką tego wydania audycji z cyklu "Nowa Polska" była Aleksandra Kaca, która w swoich aktywnościach łączy rozmaite sfery działania w kulturze: jest menadżerką i organizatorką imprez muzycznych, komponuje i wykonuje piosenki, występuje na scenie i tworzy muzykę, w której często sięga po media elektroniczne, łącząc je z instrumentami akustycznymi. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wojciech Blecharz i Ewa Maria Śmigielska - muzyka "Phoenix Mantra"

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2023 23:00
Wojciech Blecharz - kompozytor i Ewa Maria Śmigielska - rzeźbiarka współpracują od równo dekady. Zapraszamy na spotkanie z artystami i muzyką "Phoenix Mantra".
rozwiń zwiń