Sławomir Kupczak. Specjalność: utwory na elektronikę i flety

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2023 23:00
Bohaterem tego wydania audycji z cyklu "Nowa Polska" był Sławomir Kupczak, którego pierwszym instrumentem były skrzypce, jednak podczas studiów u Cezarego Duchnowskiego w rodzinnym Wrocławiu zainteresował się łączeniem mediów elektronicznych z instrumentami. Od dekady, we współpracy z Ewą Liebchen, ważne utwory komponuje na elektronikę i flety. 
Sławomir Kupczak
Sławomir KupczakFoto: Bartosz Barczyk (C) by Polskie Wydawnictwo Muzyczne

W audycji usłyszeliśmy najnowszy utwór Sławomira Kupczaka - "Akt 1 scena 3". Przeznaczony na elektronikę, flet grande i flet traverso, napisany został dla Ewy Liebchen - flet grende, i Maji Miro - flet traverso.

Przedstawiliśmy też serię ambientowych miniatur stworzonych wspólnie przez Sławomira Kupczaka i Ewę Liebchen oraz utwór z 2017 roku pt. "Halny", na elektronikę i improwizujący flet.

***

Program:

  • Sławomir Kupczak - "Akt 1 scena 3", na flet basowy, flet traverso i elektronikę; wyk.: Ewa Liebchen - flet basowy, Maja Miro - flet traverso, Sławomir Kupczak - elektronika
  • Sławomir Kupczak/Ewa Liebchen - "Muzyka mebli", wyk. Ewa Liebchen - flety, Sławomir Kupczak - elektronika

Posłuchaj
59:02 2023_06_08 22_06_10_Dwojka_Nowa_Polska.mp3 Sławomir Kupczak. Specjalność: utwory na elektronikę i flety (Nowa Polska/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Nowa Polska

Prowadziła: Ewa Szczecińska

Gość: Sławomir Kupczak (kompozytor)

Data emisji: 8.06.2023

Godzina emisji: 22.00

pg/mo

Czytaj także

Aleksandra Kaca - muzyka poskładana z dźwięków miasta

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2023 23:00
Bohaterką tego wydania audycji z cyklu "Nowa Polska" była Aleksandra Kaca, która w swoich aktywnościach łączy rozmaite sfery działania w kulturze: jest menadżerką i organizatorką imprez muzycznych, komponuje i wykonuje piosenki, występuje na scenie i tworzy muzykę, w której często sięga po media elektroniczne, łącząc je z instrumentami akustycznymi. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wojciech Blecharz i Ewa Maria Śmigielska - muzyka "Phoenix Mantra"

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2023 23:00
Wojciech Blecharz - kompozytor i Ewa Maria Śmigielska - rzeźbiarka współpracują od równo dekady. Zapraszamy na spotkanie z artystami i muzyką "Phoenix Mantra".
rozwiń zwiń