Życie Judy Garland

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2020 10:00
Twierdziła, że urodziła się w Metro-Goldwyn-Mayer w wieku dwunastu lat. Jej kariera trwała czterdzieści pięć z czterdziestu siedmiu lat jej życia. Jednak oprócz blasku i Oscara, którego tej aktorce przysporzył film "Czarnoksiężnik z Krainy Oz"  z 1939 roku, jej życie było walką o sen i szczęśliwy dzień.
Audio
  • Magdalena Maksimiuk o filmie "Judy" (Stare i nowe filmy kinowe/Dwójka)
Judy Garland
Judy GarlandFoto: Shutterstock/Olga Popova/Darkpuzzle

Życie wielkiej gwiazdy pokazuje film "Judy" z doskonałą Renee Zellweger w roli głównej. O premierowym filmie Ruperta Goolda o Judy Garland i filmach, w których podziwiliśmy aktorkę, rozmawialiśmy z Magdaleną Maksimiuk - dziennikarką filmową. Wspomnieliśmy także o ważnym w jej karierze filmie, w którym zagrała po tym, jak po piętnastu latach wytwórnia rozwiązała z nią umowę. Do aktorstwa powróciła w dramacie "Narodziny gwiazdy".

***

Tytuł audycji: Stare i nowe filmy kinowe

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 5.01.2020

Godzina emisji: 9.30

am

Czytaj także

120. rocznica urodzin Eugeniusza Bodo

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2019 09:30
To jeden z najsłynniejszych aktorów międzywojnia, ale także scenarzysta, reżyser i producent, artysta estradowy, tancerz, piosenkarz o niepowtarzalnej barwie głosu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Szał" Hitchcocka

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2019 13:14
31 grudnia w 1972 roku polscy widzowie zobaczyli po raz pierwszy "Szał" - jeden z ostatnich filmów Alfreda Hitchcocka. Mistrz kina grozy powrócił do Anglii oraz motywu seryjnego zabójcy, który przyniósł mu sławę.
rozwiń zwiń