"Domówka z Dwójką". Miłosz Pękala i Magdalena Kordylasińska-Pękala [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 14:38
To czwarty już muzyczny wieczór z cyklu "Domówka z Dwójką". Po poetyckim występie w klimacie retro Mai Kleszcz i Wojtka Krzaka, specjalnie zaaranżowanych i napisanych na "Domówkę" utworach Jakuba Józefa Orlińskiego i Aleksandra Dębicza oraz kameralnym występie Pawła Szamburskiego pora na kolejny duet. W sobotę (9 maja) o godz. 19.00, na antenie, stronie internetowej oraz Facebooku Dwójki można było posłuchać koncertu Miłosza Pękali i Magdaleny Kordylasińskiej-Pękali, czyli małżeńskiego, perkusyjnego tandemu, który gra muzykę współczesną, etniczną i improwizowaną.
zdj. il.
zdj. il.Foto: PR

Kwadrofonik 1200.jpg
Domówka u duetu Pękala Kordylasińska Pękala: marimba i wibrafon, potem kawa i ciastko

W doskonale przyjętym przez melomanów cyklu wieczorów "Domówka z Dwójką" wystąpiły do tej pory duety: Maja Kleszcz i Wojtek Krzak (18 kwietnia) i Jakub Józef Orliński z Aleksandrem Dębiczem (25 kwietnia) oraz  Paweł Szamburski z Trio Bastarada w solowym repertuarze (2 maja). Domowe występy transmitowane były równocześnie na antenie Programu 2 Polskiego Radia i w mediach społecznościowych stacji, gdzie zgromadziły ponad stutysięczną widownię. Koncerty te cały czas można oglądać na stronie internetowej Dwójki i cieszą się one dużym zainteresowaniem.

Za nami kolejny występ z tego cyklu. Dla słuchaczy i internautów grali Miłosz Pękala i Magdalena Kordylasińska-Pękala.

- Głównymi bohaterami tego koncertu były marimba i wibrafon. Są to instrumenty perkusyjne melodyczne, które są naszą specjalnością. To jednak nie wszystko, było jeszcze kilka niespodzianek. Usłyszeliśmy wiele innych ciekawych instrumentów oraz zaprosiliśmy Państwa na kawę z ciasteczkiem i wspólne czytanie gazet. Myślę, że to ciekawe doświadczenie - tak mówiła o sobotniej "Domówce" Magdalena Kordylasińska-Pękala.

Artyści zaprosili do swojej pracowni wypełnionej wszelkimi instrumentami perkusyjnymi. Wysłuchaliśmy żelaznej klasyki w autorskich opracowaniach muzyków oraz repertuaru oryginalnie pisanego na taki właśnie skład instrumentalny. To był fascynujący, wielobarwny wieczór: od Maurycego Ravela i Witolda Lutosławskiego po Johna Cage’a i Steve’a Reicha. Kolorowo, transowo, jazzowo (także) i bardzo perkusyjnie. Każdy znalazł coś dla siebie.

Zobacz więcej na temat: koncert
Czytaj także

Maja Kleszcz i Wojtek Krzak na "Domówce z Dwójką".

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 20:29
- To będzie zbiór wielu utworów dla nas ważnych. Wybraliśmy piosenki poetyckie i takie, które będą odpowiadały tej kameralnej atmosferze - mówiła Maja Kleszcz. Artystka, wraz z Wojtkiem Krzakiem, otwiera wyjątkowy cykl koncertów w Dwójce. Będzie można ich usłyszeć już w najbliższą sobotę 18 kwietnia o godz. 19.00 na antenie, stronie internetowej oraz Facebooku Dwójki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Aleksander Dębicz i Jakub Józef Orliński na "Domówce z Dwójką" [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 12:44
Jakub Józef Orliński i Aleksander Dębicz zagrali koncert online dla słuchaczy Programu 2 Polskiego Radia i internautów. Była to druga odsłona cyklu "Domówka z Dwójką".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Domówka z Dwójką". Koncert Pawła Szamburskiego [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 19:52
W cyklu "Domówka z Dwójką" odbył się autorski koncert Pawła Szamburskiego, wszechstronnego klarnecisty i kompozytora. Obejrzyj wideo!
rozwiń zwiń