Ritter i Rutkowski w gąszczu fortepianów [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 19:30
Na "Domówkę z Dwójką" zapraszali pianiści Tomasz Ritter i Hubert Rutkowski. W repertuarze m.in. preludia i mazurek Fryderyka Chopina. Koncert transmitowaliśmy na antenie, stronie internetowej Dwójki i Facebooku Dwójki oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.
Plakat wydarzenia
Plakat wydarzeniaFoto: Mat. prasowe

Tomasz Ritter jest absolwentem Wydziału Wykonawstwa Historycznego i Współczesnego moskiewskiego Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego. Jako 23-latek został zwycięzcą I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych, który odbył się w 2018 roku w Warszawie. Występował m.in. z Polską Orkiestrą Radiową, Sinfonią Varsovią, koncertował w wielu krajach Europy, grał również w Japonii.

Zobacz wszystkie koncerty z cyku "Domówka z Dwójką" >>>

Z kolei Hubert Rutkowski jest laureatem wielu konkursów, m.in. w Wilnie, Berlinie, Barcelonie, Hanowerze i Hamburgu. Ukończył warszawską Akademię Muzyczną, ale także Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu, w której to uczelni jest obecnie profesorem i kierownikiem Katedry Fortepianu. Artysta jest także dyrektorem Festiwalu Chopinowskiego w Hamburgu oraz inicjatorem i dyrektorem Międzynarodowego Konkursu im. Teodora Leszetyckiego w Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu. Prowadzi działalność koncertową w Europie, Azji, w obu Amerykach, prezentując przede wszystkim dzieła romantyków.


Tomasz Ritter 1200.jpg
Tomasz Ritter o "Domówce": kompozytorzy na urodzinach Chopina

- Znajdujemy się w gąszczu różnych historycznych fortepianów, skąd zapraszamy Państwa na nasz koncert, którego będzie można posłuchać na antenie Programu 2 Polskiego Radia, jak również na Facebooku Dwójki i w portalu Polskiego Radia – zachęcali muzycy. W programie koncertu znalazły się m.in. etiudy Roberta Schumanna oraz preludia Fryderyka Chopina.

***

Koncert transmitowaliśmy 17 października o godz. 19.00 – na antenie, stronie internetowej Dwójki i Facebooku Dwójki oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.

Czytaj także

"Domówka z Dwójką" u Anny i Krzysztofa Firlusów. WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2020 18:19
Prywatnie małżeństwo, na estradzie basista klasyczny i klawesynistka - gośćmi kolejnej "Domówki z Dwójką" byli Anna i Krzysztof Firlusowie. Wideo do obejrzenia poniżej oraz na Facebooku Programu 2 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jakub Kościuszko: nasza muzyka wspaniale konweniuje z atmosferą "Domówki"

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 10:00
- Jedną z trudności zespołu klarnetowo-gitarowego jest to, że niewiele utworów jest napisanych na taki skład. Musimy więc dokonywać własnych transkrypcji, ale kolejni kompozytorzy piszą dla nas utwory. Łukasz Woś w piękny sposób pisze dla nas muzykę w duchu nowego romantyzmu, z dużym poczuciem humoru i jesteśmy ciekawi, jaki będzie odbiór tego dzieła - mówił w Dwójce Jakub Kościuszko, wirtuoz gitary i współgospodarz najbliższej "Domówki z Dwójką".
rozwiń zwiń