Gitarowa podróż z Michałem Nagyem

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2020 19:30
- Kluczem do programu, który zabrzmi w "Domówce z Dwójką" jest różnorodność, a wręcz mozaikowość. Znajdzie się w nim muzyka nowa i starsza, lżejsza i poważniejsza - mówił Michał Nagy, gitarzysta i wieloletni pedagog, który w sobotę (26.09) był gospodarzem "Domówki z Dwójką".
Michał Nagy
Michał NagyFoto: PR2

Michał Nagy 1200.jpg
Michał Nagy: zależało mi, by program mojej Domówki był kolorowy

- Proponuję Państwu podróż z Polski do Katalonii, Francji i Argentyny. Towarzyszyć nam będą utwory Pawła Szymańskiego, Witolda Lutosławskiego, Fernando Sora, Erika Satiego i Fernando Bustamante. Style, epoki i gatunki zmieniać się będą jak w kalejdoskopie. Poznamy gitarę w wielu wcieleniach - mówił Michał Nagy, który z koncertem dla słuchaczy Dwójki wystąpił kilka tygodni po premierze swojej płyty "Fughetta". Tytułowy utwór to kompozycja Pawła Szymańskiego. W sobotę można było usłyszeć ją na żywo.

Gitarzysta występuje zarówno solo, jak i z towarzyszeniem innych muzyków. W "Domówce z Dwójką" pojawił się sam. - Siłą gitary jest to, że sprawdza się jako samodzielny instrument solowy. Repertuar na gitarę solo też jest bardzo szeroki i różnorodny. Natomiast we wszelkich połączeniach kameralnych gitara też ma swój głos. Brzmieniowo bardzo dobrze łączy się i z dętymi instrumentami, i ze smyczkowymi. Zawsze mam wielką satysfakcję, gdy mogę współpracować w kameralnych zespołach z muzykami innych specjalności - podkreślił muzyk.

***

Koncert transmitowaliśmy w sobotę 26 września o godz. 19.00 – na antenie, stronie internetowej Dwójki i Facebooku Dwójki oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.

Zobacz więcej na temat: Domówka w Dwójce
Czytaj także

Szymon Komasa i Marcin Kozieł w Wiedniu [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 16:00
- Skoncentrowałem się na romantyczno-lirycznych pieśniach, ale też na hitowych ariach. Oczywiście będą też austriaccy kompozytorzy. Recital nagraliśmy w centrum Wiednia - opowiadał Szymon Komasa, znakomity śpiewak operowy, gospodarz kolejnego kameralnego koncertu online Dwójki. ZOBACZ WIDEO
rozwiń zwiń
Czytaj także

Michał Nagy: zależało mi, by program mojej Domówki był kolorowy

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 18:44
- Kluczem do programu, który zabrzmi w sobotę, jest różnorodność, a wręcz mozaikowość. Znajdzie się tam muzyka nowa i starsza, lżejsza i poważniejsza - mówił w Programie 2 Polskiego Radia Michał Nagy, gitarzysta i wieloletni pedagog, który będzie gospodarzem najbliższej "Domówki z Dwójką". 
rozwiń zwiń