X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marek Napiórkowski: nowa płyta zaczęła się od Davida Bowie

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 12:10
- Geneza tego albumu sięga 2016 roku, smutnej okoliczności śmierci Davida Bowie. Podjąłem się wtedy zagrania na koncercie ku pamięci artysty utworów instrumentalnych z jego repertuaru. Powstało interesujące brzmienie, do którego chciałem wrócić. Po trzech latach powstała płyta, którą nagraliśmy w nieco ponad jeden dzień – mówił w Dwójce znakomity gitarzysta jazzowy i kompozytor.
Audio
  • Marek Napiórkowski o swojej najnowszej płycie (Poranek Dwójki)
Marek Napiórkowski
Marek NapiórkowskiFoto: mat. prasowe/Jacek Poremba

Okazja do spotkania w "Poranku Dwójki" z Markiem Napiórkowskim była wyjątkowa: po pierwsze 30 - lecie działalności artystycznej. Po drugie - związana z tą rocznicą nowa, intrygująca, pełna niespodzianek płyta "HIPOKAMP".

Tytuł najnowszego albumu Pierwszej Gitary Polskiego Jazzu nawiązuje do tajemniczego i nie do końca zbadanego obszaru, jakim jest ludzki mózg. Podobnie, osadzona w oryginalnym kontekście brzmieniowym, nowa muzyka Marka Napiórkowskiego to spektrum tajemniczych i nieoczywistych barw. "HIPOKAMP" to album łączący wyrafinowane improwizacje jazzowe ze światem elektronicznych struktur dźwiękowych i frapujących dialogów instrumentów perkusyjnych.

- Skąd wziął się tytuł płyty? Podczas przedpremierowych koncertów przeprowadzałem quiz wśród publiczności na nazwę albumu. Jedna pani powiedziała: utwór pierwszy – hipokamp. To był ten tytuł! On już był wcześniej, przeze mnie nieuświadomiony. Dał też tytuł całej płycie, bo hipokamp to pasjonujący, niezbadany i zdumiewający świat - powiedział gość audycji.

Jaki związek ma jazzowa improwizacja z pamięcią krótkotrwałą i hipokampem? Co w twórczości Davida Bowie było dla Marka Napiórkowskiego najbardziej inspirujące? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Gość: Marek Napiórkowski (gitarzysta jazzowy, kompozytor)

Data emisji: 27.09.2019

Godzina emisji: 8.30

mko/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Napiórkowski i Lesicki z pięknymi melodiami filmowymi

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2017 14:30
Klasycznie, klimatycznie, bez zbędnego patosu. Marek Napiórkowski i Artur Lesicki na Trójkowej scenie zagrali utwory ze swojej najnowszej płyty "Celuloid".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zderzenie dwóch energii na płycie Napiókowskiego

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2017 12:00
- My mamy naszą słowiańską melancholię, u nich występuje czynnik nowojorski - znakomity gitarzysta opowiadał w Dwójce o swojej najnowszej płycie "WAW-NYC".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czarodzieje sześciu strun. Kilka słów o gitarzystach jazzowych

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2018 15:00
Wielokrotnie nagradzany i doceniany przez dziennikarzy muzycznych, współautor przeszło 150 płyt. Gościem "Słownika muzycznego" był wybitny gitarzysta jazzowy Marek Napiórkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płyta podróżna Marka Napiórkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2018 13:01
Znaomity jazzowy gitarzysta będzie gościem audycji "Wybieram Dwójkę". Muzyk opowie o swojej listopadowej trasie związanej z płytą "WAW-NYC".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Napiórkowski: to nietypowa płyta w mojej dyskografii

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 12:45
- "Szukaj w snach" to pierwszy projekt z moim udziałem, który powstał dla dzieci. Wcale jednak nie zaczęło się to wszystko od płyty - mówił w Dwójce ceniony gitarzysta jazzowy.
rozwiń zwiń